реклама партнерів:
Головна › Новини › Гаряча точка
Чернігівський Рух закликає згуртуватися для захисту газети "Сіверщина"
05-Лис-13 985 5.0 0
2 листопада 2013 року Рада Чернігівської обласної організації Народного Руху України (Української народної партії «Рух») ухвалила заяву щодо ситуації, що склалася з виданням просвітянської газети "Сіверщина".

Ось повний текст заяви:


З 19 вересня 2013 року у відомій незалежній газеті «Сіверщина», заснованої «Просвітою» і Рухом ще у 1992 році, було незаконно змінено її головного редактора та місцезнаходження редакції газети. Таким чином, видавці газети - власники ТОВ «Редакційно-видавничий центр «Сіверщина» - здійснили фактичне привласнення народно газети «Сіверщина». Ці дії єдиним засновником видання – правлінням обласної «Просвіти» - справедливо названо рейдерською атакою. Було змінено не тільки головного редактора, але й колектив редакції залишили більшість працівників. Газета помітно змінила редакційну політику з незалежної від політичних впливів на однопартійну.
Складається враження, що відбувається «зачистка» владою інформаційного простору напередодні виборів 2015 року.

Заслухавши інформацію про ситуацію, що склалася навколо газети «Сіверщина», рада обласного Руху:

1. Висловлює стурбованість у зв’язку зі зміною редакційної політики газети, після перемін, зроблених видавцем всупереч чинному законодавству та позиції засновника газети – обласному товариству «Просвіта»;

2. Відзначає наявність реальної загрози зникнення газети «Сіверщина», яка протягом майже 20 років була українською патріотичною просвітянською газетою, такою вона має залишатися і надалі;

3. Висловлює підтримку правлінню обласного товариства «Просвіта» у намаганні зберегти просвітянську газету «Сіверщина» та закликає усі українські патріотичні сили згуртуватися для захисту народної газети.

Прес-служба Чернігівської обласної організації
Народного Руху України (Української народної партії «Рух»)


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесокКоментарі (0)
avatar