Головна › Новини › КУЛЬТУРА
Чернігів стає джазовою столицею України
02-Жов-14 798 0.0 0
26-27 вересня у північній столиці України традиційно лунав джаз: там відбувся П`ятий міжнародний фестиваль Chernihiv Jazz Open.

Гостями ювілейного Chernihiv Jazz Open стали музичні колективи із Франції – Cosmicmaurel Trio (Марсель) та Omri Mor Trio з Ізраїлю. А у зв`язку з тим, що ударник ізраїльського колективу з особистих причин не зміг прибути в Україну, тріо виступало в інтернаціональному складі – на ударних блискуче проявив себе український музикант Олександр Лебеденко.

Омрі Мор, піаніст (Ізраїль):
– Я втретє в Україні, але вперше у Чернігові. Під час екскурсії містом ми відчули доброзичливість та гостинність чернігівців, нас приймали дуже тепло, це вражає.
З певних причин з нами не зміг прибути наш барабанник Карим Зіяд, а через це три дні до нашої команди приєднався український музикант Алекс Лебеденко. Він виконав величезну роботу, зумівши просто з лету взятися за проект. Чудовий хлопець і великий музикант!

Олів`є Морель, піаніст (Франція):
– Публіка в Україні і у Франції дуже по-різному сприймає нашу музику. Джаз у Франції набагато більш популярний, він присутній на радіо, в медіа. Але тим цікавіше – бачити нові аудиторії, нову публіку, яка ще не знає, хто ми такі і чого від нас чекати - я бачити кінцеву реакцію слухача. В залежності від того, якого слухача ми зустрічаємо, музика також може бути дещо різною, набуває певні особливості – в Одесі, в Києві, і в Чернігові також.
Крім того, дуже приємно побувати в такому старовинному, історичному місті, де панує своя, цілком особлива атмосфера.

Концерт першого дня відбувся в обласному музично-драматичному театрі ім. Шевченка під оплески переповненої зали. А наступного дня фестиваль перенісся на відкриту Зелену сцену, яка була надана для вистуів українських джазових колективів.

Загальна ситуація в країні наклала свій відбиток: з програми фестивалю прибрали всі розважальні складові, не відбувся і традиційний джаз-парад. І оголошені раніше хедлайнери – Андрій Макаревич і Ільдар Казаханов – із зрозумілих причин в останній момент скасували свій виступ.
І не зважаючи на все це, фестиваль відбувся, пройшов із успіхом, і є тверда упевненість в тому, що і за рік все з`єднається знову: бабине літо, Чернігів і джаз.

Довідково
Фестиваль Chernihiv Jazz Open відбувається в Чернігові з 2010 року.
Організатор фестивалю – творча агенція Che-Studio.
Географія фестивалю – це Україна, Росія, Білорусь, Вірменія, Франція, Німеччина, Норвегія, Сербія і Ізраїль.
Імена фестивалю: Джамала і Karl Frierson, Paris Combo, Усейн Бекіров та Ігор Закус, Morfe Acoustic Band, Pushkin Klezmer Band, Five Points і Ольга Лукачева, Dislocados, Shopping Hour, Evhen Didic & Free National Band, ДомРа, Руслан Егоров, Shine і Benjamin Faugloire Project, Kekko Fornarelli і Roberto Cerillo, квінтет Ільдара Казаханова, дует Амоса Хоффмана і Ленні Сендерського, Альона Салова і Куба Станкевич, Big Jump Band і багато інших джазових колективів і виконавців.
Генеральним партнером фестивалю є торговельна марка Staropramen. Стандарти чеського пивоваріння, стара Прага, жива джазова музика – все це знаходить нове втілення на фестивалі Chernihiv Jazz Open.Теги:джаз, фестивалі, Ільдар Казаханов, Андрей Макаревич


Читайте такожКоментарі (0)
avatar