реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОЛІТИКУМ

Американські гарантії ? Уже були...

Бачу, вітчизняна блогосфера трішки спрутеніла він зізнання Зеленського у інтерв'ю агенції Reuters, мовляв "...US нададуть гарантії безпеки лише після відмови України від Донбасу..."

І хоч наведене висловлювання є лише фрагментом із відповіді Президента, у якому він пояснює, чому вивід військ з Донбасу може обернутися катастрофою для Укоаїни і Європи, самої згадки про "американські гарантії" достатньо, аби вигулькнули у пам'яті сумні аналогії. Тридцять два роки тому хтось теж обіцяв не лише гарантії безпеки, а й запобігання енергетичному шантажеві РФ і ще якісь економічні перки! "Рай вам на Землі буде, тільки-но відмовитеся від ядерної зброї!" Що було далі, переповідати не потрібно.

Мораль цієї байки проста: Україна цікава для US доти, поки в очах "рудої чуприни" вона є головним гальмом для гешефту близьких до спонсорів MAGA кампаній із московією. Та щойно українці як наївні лошки знімуть цю перешкоду, як "руда чуприна" та інші обіцяльники забудуть і про гарвнтії, і про інвестиційні ріки. А якщо хтось із наших урядовців нагадає про обіцянки, йому відразу ж закриють писок шматком корупційного лайна.

З Європою дещо інша ситуація. Принаймні, про нас пам'ятатимуть допоки серед лідерів ЄС пануватиме безпековий тренд, а Україна слугуватиме щитом від московської загрози. Але це більше про мир та безпеку для Західної Єпропи, а вже потім самої України...

Олег ОЛЕНЮК



Теги:Будапештський меморандум, Трамп, донбас, Україна - США, широка війна


Читайте також






Коментарі (0)
avatar