реклама партнерів:
Головна › Новини › РЕЛІГІЯ

Святий Антоній їх помирить!

31-Сер-09 1547 0.0 0
Протистояння у Чернігові біля колодязя Антонія Печерського

Минулого тижня сперечалися не лише на Валу біля пам’ятника Івану Мазепи. Неподалік від Іллінської церкви зупинена спроба будівництва каплиці над криницею Антонія Печерського.

25 серпня за сприяння Чернігівської єпархії Української Православної Церкви Московського патріархату розпочалося очищення старенького колодязя. У легендах розповідають, що його викопав преподобний Антоній Печерський. Мабуть, тому й вода тут була смачна. Люди користувалися криницею доки у будинки не провели водопроводи. А потім, на жаль, забули про колодязь. Металевий дах над криницею поржавів, та й вода вже була не така.
Минулого року місцеві єпархії УПЦ та УПЦ КП звернулися до Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» з проханням дозволити збудувати над колодязем Антонія Печерського капличку. Але з метою уникнення релігійного протистояння їм відмовили.

Тож цього року роботи біля колодязя розпочалися без попередження і заповідника, і управління архітектури. Було витягнено із дна криниці кілька відер сміття, пляшок, металевих предметів… Працівники заповідника не заважали роботам, адже справа потрібна. Проте, коли будівельники почали ламати металевий навіс над колодязем стало зрозуміло, що очищенням колодязя тут не обійдеться. Відтак, керівництво Національного заповідника змушено було зупинити роботи. Адже вони проводилися на охоронній території. На місце події прибули не лише працівники архітектурно-історичного заповідника, обласної інспекції по охороні пам’яток історії та культури, а також міліція та журналісти.
Як виявилося, священики УПЦ мріяли спорудити над криницею Антонія Печерського муровану каплицю висотою 12 метрів(!). Зрозуміло намагалися зробити все тихенько, не узгоджуючи будівництво.
До речі, поряд розташована пам’ятка архітектури національного значення Іллінська церква, зведена наприкінці ХІ ст. Тож спорудження біля неї висотної каплиці фактично закриє унікальну пам’ятку.

На даний час роботи по спорудженню каплиці зупинено. Працівники заповідника змушені щодня чергувати біля колодязя з метою недопущення несанкціонованих робіт.

Сергій Черняков
"Чернігів стародавній"Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесокКоментарі (0)
avatar