реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Чернігівська наука прогресує ... на мільйони

20-Сер-09 1453 0.0 0
Протягом І півріччя 2009р. у Чернігівській області наукові дослідження та розробки виконували 22 організації різних секторів та галузей науки.
Більше третини наукових організацій виконували роботи в галузі сільськогосподарських наук, кожна п’ята займалася технічними науками, решта – педагогічними, біологічними, економічними та геологічними.
Чисельність безпосередніх виконавців досліджень і розробок станом на 1 липня 2009р. становила 671 особу, в їх числі 11 докторів і 72 кандидати наук.
Обсяг наукових та науково-технічних робіт, виконаних науковими організаціями, становив 18 млн.грн., у відповідному періоді минулого року – 15,4 млн.грн. Половину загального обсягу займали науково-дослідні роботи, серед яких домінували прикладні дослідження. Необхідно відмітити, що з державного бюджету на виконання науково-технічних робіт надійшло 5,8 млн.грн. (32% загального обсягу витрат) – це менше, ніж за відповідний період 2008 року, на 23,2 в.п.
Найбільший обсяг робіт на суму 9,1 млн.грн., або 50,6% виконано в галузі природничих наук, з яких 43,7% – сільськогосподарські, 40,6% загального обсягу робіт на суму 7,3 млн.грн. виконано в галузі технічних наук.
На оплату праці безпосередніх виконавців досліджень і розробок витрачено 6,2 млн.грн., їх середньомісячна заробітна плата склала 1560,9 грн., що на 11,9% більше, ніж у І півріччі 2008 року.
За даними проведеного обстеження найбільший обсяг робіт було виконано Ніжинським НВК "Прогрес", Чернігівським відділенням Українського державного геологорозвідувального інституту, Чернігівським ВАТ "Хімтекстильмаш", Чернігівським інститутом сільськогосподарської мікробіології та Чернігівським інститутом агропромислового виробництва.

Головне управління статистикиДопомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесокКоментарі (0)
avatar