реклама партнерів:
Головна › Новини › МЕДИЦИНА
Війна з туберкульозом триває
13-Сер-09 2000 5.0 0
На виконання доручення МОЗ України, в управлінні охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації відтепер щотижня проходитимуть оперативні наради з питань протидії поширенню в області туберкульозу. На них будуть заслуховуватись відповідальні за цей напрямок медики тих районів, які мають найгірші показники. Повідомив начальник управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації В.І.Ященко Це робитиметься для оперативнішого втручання обласного медичного керівництва в ситуацію з метою поліпшення профілактики цього небезпечного соціального захворювання, діагностики і лікування.
Перша така нарада пройшла 11 серпня 2009 року за участю головних лікарів Бахмацького, Ніжинського та Прилуцького протитуберкульозних диспансерів. Всі вони звітували про зниження показників поширення туберкульозу, що в начальника управління Володимира Ященка викликало закономірне запитання: чому ж тоді на недавній колегії МОЗ у Одесі Чернігівщину названо в четвірці найнеблагополучніших по туберкульозу областей?
Учасники наради обговорили проблеми фтизіатричної служби, причини їх виникнення, спільно шукали шляхи їх розв’язання. Особливий акцент був зроблений на недопустимості заниження планів профоглядів, неефективного використання пересувних флюорографів, необхідності підвищення рівня госпіталізації хворих, які відмовляються від лікування. За підсумками обговорення було прийнято низку важливих рішень: негайно привести харчування пацієнтів обласного протитуберкульозного диспансеру у відповідність до нормативів; організувати в Бахмачі відділення для примусового лікування хворих на туберкульоз; активізувати роботу з тими, хто відмовляється лікуватися; передати пересувний флюорограф від Прилуцької районної лікарні Прилуцькому протитуберкульозному диспансеру; переглянути і розширити зони відповідальності для районних диспансерів та інші.

ДОВІДКА. За даними обласного центру інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя, на Чернігівщині відмічається поліпшення епідемічної ситуації з туберкульозу. Так, у І півріччі 2009 р. захворюваність знизилась на 12,7%, порівняно з аналогічним періодом минулого року, і склала 41,1 проти 47,1 на 10 тис. населення. Підвищення цього показника зареєстровано в Носівському, Коропському, Семенівському, Городнянському, Менському, Куликівському районах, де працювали пересувні флюорографи. Захворюваність на туберкульоз серед дітей залишається стабільно низькою (знизилась із 4,2 до 1, 4 на 100 тис. населення), як і смертність дітей від цієї недуги. Загальний показник смертності від туберкульозу зменшився на 19,5% з 12,3 до 9,9 на 100 тис. населення. З метою своєчасного виявлення хворих на туберкульоз, згідно з ДОТС-стратегією, рентгенофлюорографічні огляди проводяться, насамперед, серед осіб, що відносяться до групи ризику. Всього за півроку обстежено 224 499 чоловік - майже 45% річного плану.Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесокКоментарі (0)
avatar