реклама партнерів:
Головна › Новини › Невідома Україна

Петлюра у Чернігові

21 липня 2009 р. у Військово-історичному музеї, відділі Чернігівського обласного історичного музею ім. В. В. Тарновського, відбулося відкриття історико-документальної виставки Українського інституту національної пам’яті, присвяченій життю та діяльності Головного отамана армії Української Народної Республіки, голови Директорії УНР Симона Петлюри.
Про важливість відновлення правди про видатного державного діяча часів Української революції 1917 – 1921 рр., який ще за життя став одним із символів боротьби українців за свою державну незалежність, наголосив на відкритті виставки директор Чернігівського обласного історичного музею ім. В. В. Тарновського Сергій Лаєвський. Найкраще з документів дізнатися про життя та діяльність С. Петлюри й сформувати власне уявлення про нього. Таку можливість і дає ця експозиція.
Заступник начальника управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Віталій Барбаш підкреслив, що демонстрація виставки є черговим кроком в успішній співпраці Українського інституту національної пам’яті, Чернігівської облдержадміністрації та обласного історичного музею ім. В. В. Тарновського.
Подібні історико-документальні виставки про великих українців дають нам можливість не тільки відновлювати та зберігати пам’ять про наше минуле, а головне, допомагають врахувати уроки історії для здійснення успішної політики в нашій державі – заявив депутат Новозаводської районної ради у м. Чернігові Андрій Глухенький.
Представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко відмітив: матеріали виставки дають можливість переконатися, що Петлюра харизматичний громадський і державний діяч, відданий українській національній ідеї. Він послідовно, без огляду на будь-які обставини, йшов до національно-державної мети. Невдачі, катастрофічна ситуація на фронті його не зупиняла, він завжди шукав вихід із, здавалося, тупикового становища. Ця безоглядна й безкорисна відданість українській національній ідеї не тільки гідна шанування, але й актуальна для сучасної України. Його вбивство більшовицькою спецслужбою в еміграції було потрібно СРСР для обезголовлення українського визвольного руху, а за імперським принципом «поділяй та володарюй» було здійснено чергову провокацію для розпалювання ворожнечі між українцями й євреями.
Організатори запрошують відвідати виставку у Військово-історичному музеї, відділі Чернігівського обласного історичного музею ім. В. В. Тарновського: м. Чернігів, вул. Шевченка, 55-а. Вона буде демонструватися до кінця липня.








Коментарі (0)
avatar