ukr.net приміряв вишиванку
Питання мовного вирішення українських сайтів вже давно привертало увагу користувачів Інтернету в Україні. Згідно статистиці, тільки 10% сайтів UAнету розмозмовляє з користувачами українською мовою, інші 90% віддають перевагу російській мові для спілкування. Тобто, українською написано значно менше, ніж російською. Це означає, що в російськомовному Інтернеті е майже все – від вульгарного примітивізму до високоінтелектуальних та високоестетичних текстів. Проте спостерігається гостра нестача сучасних тематичних статей українською мовою. Тобто, якщо ви прагнете відпочити, почитати щось цікаве або корисне – вам набагато легше знайти це російською, а не українською мовою.
Представники ЗМІ пояснюють цю ситуацію ще й природнім бажанням власників українських сайтів розширити потенційну аудиторію за рахунок російськомовних користувачів. Адже, російська входить до п’ятірки найбільш популярних мов спілкування в Інтернеті. Так, згідно зі статистикою, 658 тисяч сторінок в Мережі запитують російською мовою і лише 11 тисяч українською.
Повільний процес українізації Інтернет-ресурсів, напевно, ще пов’язаний із небажанням втратити частину аудиторії, що звикла отримувати інформацію російською мовою. Проте, важливо зауважити, що за останні роки в Україні збільшилась кількість людей, які грамотно можуть спілкуватись не лише російською, але й українською. Про це свідчать результати перепису населення. Так, згідно даних, отриманих у 2001 році кількість україномовних громадян становила 42%, а в 2004 під час заповнення відповідних анкет, їх кількість становила вже 58%.
Тому вихід україномовної версії порталу ukr.net – об’єктивна еволюція порталу та данина всій україномовній аудиторії Інтернету. ukr.net вже завоював левову частку уваги російськомовної аудиторії Uaнету, а тепер і в тих, хто в графі «мова спілкування» вказує «українська» є свій ukr.net, по-справжньому український!
Коментарі (1) |
| |