Живодери
![](http://siver.moy.su/_nw/2/s32818.jpg)
(Стаття 2 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»).
УБИВСТВО
Обабіч зупинки кружляло восьмеро собак, раптом біля них зупинилася вантажівка. Не виходячи з автомашини, чоловік стрельнув зі спеціального мушкета в собачу зграю і поїхав на цьому ж автомобілі далі. І треба ж так: серед різномастої тваринної публіки він влучив саме в породисту собаку – боксера. За хвилину собака підкосився на асфальт, почав битися в сильних конвульсіях. Інші собаки кружляли навколо нього та із завиванням гавкали. До цієї зграї миттю збігалися інші пси, їх було вже приблизно 15. Одні продовжували кружляти біля лежачого боксера, лапи і тіло якого ще смикалися, а інші чомусь (звідкіля нам, людям, про те знати?) почали робити дивні рухи, ніби намагалися чи то відтягти кудись свого «побратима», чи вкусити – невідомо. Бо звідкілясь узялася вівчарка, що, найвірогідніше, втекла від свого господаря і ніяк не давала іншим собакам підходити близько до лежачого пса. Вона їх так активно відганяла, гавкаючи на інших собак, котрі невідомо чого кидалися на нього. А потім (це помітили і навіть здивувалися перехожі, які поспішали на роботу, але затрималися на мить) ця чорна вівчарка висмикнула отой здоровенний шприц з червоним наконечником з шиї лежачого боксера. Але ефект від паралізуючої дії введеного препарату досягав свого апогею.
Одна літня тітонька закрила очі малюку, аби він не бачив цього страхіття. А інша літня жіночка кидалася то в одну сторону, то в іншу: «Які безсовісні: дворняг не чіпають, а породистих!» — кинула вона у натовп кілька слів.
А за кілька хвилин під’їхала до місця, де кружляли собаки, «небезпечна» машина, з якої «пасажир» стрельнув … саме у вівчарку. Чоловік з вантажівки спокійно, зовсім не поспішаючи, вийшов зі свого авто, відкрив борт і швиргонув ще дихаюче, але вже без видимих конвульсій, тіло. Тим часом нашпигована отруйним зіллям вівчарка кружляла собі по тротуару, потім вискочила на проїжджу частину дороги й знесилено впала. Було чітко видно, як судоми зводили її тіло, страшенно смикались кінцівки, у муках закінчувалося собаче життя… Молодик кинув і цього пса до кузова автомашини (навіть мішок картоплі і то так не кидають), а решту собак просто розігнав, махаючи палицею.
«Я не боюся собак, а боюся людей»
— Наша вівчарка Бара аж ніяк не була схожа на бродячу собаку, — розповідає студентка Марина Гавриліна. — Вона була дуже доглянута, у світло-яскравому нашийнику, але одного разу, на початку вересня, десь о дев’ятій ранку, вибігла на подвір’я, а на той момент проїжджала ота страшна машина, в якій сидять теж страшні люди. І одразу умертвили її. А коли сусідка нам сказала, що таке трапилося, ми кинулися шукати свою Бару, але, як з’ясувалося, вже було пізно – вона лежала мертва в ямі в Масанах. І це не минуло більше двох годин від моменту зробленого в собаку пострілу.
– А на днях біля двадцятої школи на очах у школярів особи з контори по відловлюванню тварин 15 пострілів зробили, аби нейтралізувати собак, – долучається до нашої розмови рідна сестра Марини Інна. – Як можна виховувати у дітей нормальне ставлення до тварин, коли на очах такі дії відбуваються? Є ще й небезпека для життя самих школярів. Бо ці смертоносні голки, що летять, можуть бути віднесені вітром і потрапити в когось із дітей. А там же ще й дитячий садочок поруч зі школою. Уявляєте, які наслідки могли би бути? Я розумію, що їм треба план виконувати, але ж не в такий спосіб… Хай тим людям, які так знущаються над собаками, буде так само, як і їх жертвам.
— Ми зверталися з листом до міського голови О.Соколова, — продовжує далі ділитися наболілим Марина, — але поки що жодної реакції з боку влади… Усі люди різні: хто любить собак, а хто –- ні, але має бути до всього гуманне ставлення. Ми ж ідемо до Європи?
— У жодному законі ви не знайдете норми про те, що навіть бродячих собак треба вбивати, — ділиться своїми враженнями керівник громадської організації «Центр захисту тварин» Олена Столярова. – Дозволяється тільки відловлювати собак, які бігають без нашийників і без господаря, за обов’язкової відсутності сторонніх осіб. Про це записано у відповідному законі. А в нас, навпаки, ніби знущання якесь над усіма, спокійно такі жахи здійснюються на очах громадськості. Ось подивіться в закон: «Такі заходи повинні здійснюватися з 5-ої до 7-ої години уранці й увечері після 20-ої години, влітку — з 22-ої години». То скажіть, чому порушуються всі ці юридичні норми?
— А коли по Інтернету ми зв’язалися зі Спілкою захисту тварин при королеві Англії, — доповнює Олена Столярова, — то їх охопив шок від побачених фотоматеріалів, і вони не вірили нам, що сьогодні таке може бути і не десь там, а в Україні. Вони пообіцяли приїхати в грудні й побачити на власні очі таке знущання над тваринами. У таке не вірять і представники з подібних організацій зі Швеції, котрі теж виявили бажання завітати до Чернігова. Останнім часом я помітила, що перестала боятися всяких собак, натомість стала боятися людей.
Кургак Лариса Миколаївна, мешканка Чернігова, зі своєю донькою теж була свідком убивства собак. Вона розповідає, що вони з донькою не знаходили собі місця увесь день. А вранці наступного дня Лариса Кургак зателефонувала по «02» до міліції. Там черговий теж обурився на такі дії «мисливців» за тваринами і сказав, що це все незаконно, і, поспівчувавши, порадив наступного разу, якщо таке трапиться, негайно телефонувати до міліції, аби працівники змогли оперативно виїхати на місце події і розібратися. Все це є доволі дивно, бо саме на той час мимо цього жахливого дійства проїжджала міліцейська автомашина…
— А мій колишній однокласник працює на цій собачій бійні, — розповідає одна дівчина, яка не захотіла представитися, — і коли я кажу Ромі (так звати цього хлопця), як ти можеш там працювати, він сміється і відповідає, що отримує від цього задоволення.
Як стало відомо, підприємство, що займається відловлюванням собак, застосовує препарат «Дітілін». Ось як про ці «ліки» говорить лікар Чернігівської міської лікарні державної ветеринарної медицини Ірина Змієвська:
— Принцип умертвіння тварин полягає в тому, що при введенні до організму цього препарату відбувається процес розслаблення міжреберних м’язів і діафрагми. Тварина поступово задихається. Відбувається дуже й дуже болісна смерть тварини. Є деякі інші снодійні препарати, при яких тварина безболісно засинає, і, якщо ввести значну дозу, коли це необхідно, вона просто не прокидається. Але чому це все не застосовується, я не знаю…
Евтаназія, біостерилізація і юридичні норми
При підготовці цього матеріалу я зрозумів, що відловлювання і регуляція тварин — це проблема міської влади, а не лише керівництва підприємства КАТП-2528, що займається в основному вивезенням сміття. Якщо ніхто не буде у місті займатися бродячими собаками, це може призвести до трагічних випадків. У зв’язку із цим, аби публікація не мала однобокого характеру, я намагався поспілкуватися з керівництвом спеціального підрозділу, до відання якого належить саме відловлювання тварин. Але чомусь від самого початку якась незрозуміла агресивність посипалась на мене, та ще й з попередженням. «А я можу подати на вас позов до суду за публікацію, якщо мені щось не сподобається», — заявив мені під час розмови один з керівників цієї установи. При звертанні до цього начальника я хотів, аби люди змогли дізнатися офіційну думку представника підприємства, яке займається відловлюванням тварин. Та він відмовився…
А тим часом
Розмовляючи з деякими мешканцями міста, я зрозумів, що багато серед них є таких, котрі за найпершої нагоди сигналізують до відділу з відловлювання собак. Живуть такі люди, на жаль, поруч з нами, але через злість на все навколо вони не можуть визнавати статусу собак і свою лють виливають на тих людей, котрі дружать з тваринами. Здебільшого це зачерствілі душею люди, які, можливо, через життєві негаразди мають такі принципи. І коли десь вони бачать, як ще одна жертва потрапляє до тенет відловлювачів, знаходять у цьому втіху, на жаль…
2 жовтня о 19.15 телеканал СТБ транслюватиме півторагодинний фільм «Сучі діти» про те, як місцева влада ставиться до відловлювання собак у Чернігові.
… А в районі Масанів обласного центру, біля відомого усім сміттєзвалища, щойно вирито триметрові траншеї для нового поповнення меншими друзями нашими…
Сергій КОРДИК,
оглядач з прав... людини.
оглядач з прав... людини.
Коментарі (10) |
| |