Головна › Новини › Спецакції
«Сiм чудес Чернiгiвщини»
05-Вер-07 3790 4.0 0
Увага! Увага! Увага! Оголошується конкурс «Сiм чудес Чернiгiвщини». Органiзатори його — газета «Сiверщина», Чернiгiвське обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвiта» iм.Т.Г.Шевченка, Чернiгiвська обласна рада, управлiння культури i туризму обласної державної адмiнiстрацiї.
Цим конкурсом ми продовжуємо щойно завершений всеукраїнський конкурс «Сiм чудес України». Як вiдомо, у фiналiсти-номiнанти цього конкурсу пробились, причому, в суперництвi iз сотнями iнших об’єктiв, i Антонiєвi печери Чернiгова. Щоправда, не вдалося увiйти до сiмки переможцiв. Але їх визначали, окрiм жюрi експертiв, головним чином опитуванням громадян у мережi Iнтернет. А тут багато чого залежало вiд поширення в тому чи iншому регiонi Iнтернету. Також вiд «розкрученостi», популярностi тих чи iнших об’єктiв, туристичних маршрутiв. А наша Чернiгiвщина в цьому планi ще вiдстає, при тому, що має надзвичайно багато унiкальних пам’яток i святинь. Досить сказати, що в обласному центрi аж 5 православних храмiв домонгольського перiоду, бiльше, нiж будь-де в Українi (включаючи столицю) та й в усьому колишньому СРСР.
Отже, ми оголошуємо цей конкурс на визначення семи чудес Чернiгiвщини. Мета його, як i всеукраїнського конкурсу, — привернути увагу до наших пам’яток iсторiї та культури, подбати про їх збереження, вiдновлення, активiзувати розвиток туризму в регiонi.
Зараз ми пропонуємо в газетi орiєнтовний список номiнантiв — учасникiв конкурсу. Вiн не остаточний, сподiваємося, читачi газети, нашi земляки запропонують i iншi об’єкти для участi в конкурсi. В наступних номерах газета повiдомить i про цi пропозицiї, також винесе їх на голосування. Ми запрошуємо до найактивнiшої участi в конкурсi всiх читачiв «Сiверщини», всiх мешканцiв областi. Та й не лише Чернiгiвщини, адже «Сiверщина» — всеукраїнське видання, її читають i в iнших регiонах України та й українцi за кордоном. Так що запрошуємо голосувати всiх бажаючих, незалежно вiд мiсця проживання.
Спосiб голосування такий. Ви можете висловити свою думку, насамперед, в Iнтернетi, надiславши свої пропозицiї на сайт газети «Сiверщина» за адресою: www.siver.com.ua
Можете також надсилати чи передавати свої пропозицiї письмово до редакцiї газети за адресою: 14000, м.Чернiгiв, вул.Воровського, 10, газета «Сiверщина». Вiддаючи свiй голос за тих чи iнших номiнантiв конкурсу, ви можете назвати сiм об’єктiв на ваш вибiр (але не бiльше), можете назвати й меншу кiлькiсть. Усi голоси будуть ретельно порахованi.
Отже, подаємо початковий список номiнантiв — об’єктiв, якi включаються до участi в конкурсi «Сiм чудес Чернiгiвщини». Список складено в довiльному порядку, i ви можете його доповнити.
• Спасо-Преображенський собор (ХI столiття), м.Чернiгiв.
• Чернiгiвський Вал, княжий Дитинець Х — ХIII столiть.
• Антонiєвi печери (ХI ст.), м.Чернiгiв.
• Троїцько-Iллiнський монастирський комплекс (ХI — ХVIII ст.), м.Чернiгiв.
• Палацово-парковий комплекс «Качанiвка», Iчнянський район.
• Дендропарк «Тростянець», Iчнянський район.
• Палац гетьмана Кирила Розумовського, смт Батурин.
• Палац Рум’янцева-Задунайського, с.Вишеньки Коропського району.
• Мезинська стоянка первiсної людини, с.Мезин Коропського району.
• Палац i садиба в с.Сокиринцi Срiбнянського району.
• Густинський монастир, Прилуцький район.
• Нiжинський унiверситет iм.Гоголя.
• Собор Рiздва Богородицi, смт Козелець.
• Спасо-Преображенський монастир, м.Новгород-Сiверський.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесокКоментарі (0)
avatar