Головна › Новини › ПОГЛЯД
Заява від комітету «Стародубщина з Україною»
22-Чер-07 1893 5.0 1
Історично Стародубщина — складова частина Чернiгово-Сiверської землі, етнічна територія українського народу. Для прикладу згадаємо, що в Мглині жив батько Лесі Українки Петро Косач, у Стародубі похований козацький генеральний пiдскарбiй, автор «Літопису Самовидця» Роман Ракушка- Романовський, у Почепі досі стоять руїни палацу гетьмана України Кирила Розумовського.
Враховуючи історичні традиції, зв’язки, загрозу втрати культурних надбань, створених українським народом на цих землях, ми, що нижче підписалися, оголошуємо про створення комітету « Стародубщина з Україною».
Метою нашої діяльності є привернення уваги російської та української громадськості до проблем збереження історико – культурних цінностей Стародубщини, відродження зв’язків між Стародубщиною та матір’ю - Україною, пропагування славного минулого, для розвитку туристичної галузі.
Робота комітету «Стародубщина з Україною» буде відбуватися у формі наукових конференцій, «круглих столів», наукових експедицій, публікацій у ЗМІ, дослідження архівів тощо.

Члени комітету «Стародубщина з Україною»:
Василь Чепурний – голова Чернігівського обласного товариства «Просвіта»
ім. Т. Г. Шевченка (Чернігів)
Олександр Ясенчук – голова Чернігівської обласної організації «Українська Студентська Спілка», кореспондент всеукраїнської тижневої газети «Сіверщина» (Чернігів)
Ігор Левенок - депутат Новгород - Сіверської районної ради (Новгород - Сіверський)
Олександр Федорець - магістр археології "Києво - Могилянської академії" (Ніжин)
Олександр Бобко - редактор інтернет - сайту "Гайдамака" (Київ)
Петро Вірний, журналіст - (Стародубщина)
Олександр Солонтай – депутат Закарпатської обласної ради, голова ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив» (Ужгород)

Координатор комітету «Стародубщина з Україною» Олександр Ясенчук
тел./факс 8 (04622) 4-92-83, e-mail:Yasenchuk@i.ua, тел. моб. 8 097 579 43 86






Коментарі (1)
avatar
1
Цікаво, що учасник Комітету з Росії боїться вказувати своє справжнє прізвище, бо російське ФСБ покаже йому "суверенну російську демократію"... Останнім часом до Комітету приєднався редактор журналу "Музеї України", координатор комітету "Кубань з Україною" Віктор Тригуб.
avatar