На Чернігівщині зникли зубри. Нарешті це підтвердили офіційно

За останні 10 років поголів’я копитних мисливських тварин збільшилося на чверть, хутрових звірів – на 11%, пернатої дичини – більше, ніж у 2 рази.
Окремі з мешканців мисливських угідь, а саме борсуки та видри, занесені до Червоної книги України, їх чисельність становить, відповідно, 1096 та 730 особин. У той же час у мисливських господарствах не виявлено зубрів, яких у 1999р. було 70.
Право ведення мисливського господарства загальною площею 2,8 млн.га надано 49 господарствам області. В якості мисливських угідь використовувалося 88% земельного фонду області. Основними користувачами мисливських угідь являються підприємства, підпорядковані Українському товариству мисливців та рибалок, які використовували близько 70% площі мисливських угідь.
Частка добутих копитних тварин у загальній кількості тих, які мешкають у мисливських угіддях, становила 8% (допустимий норматив добування – до 10%), хутрових звірів – 13%, пернатої дичини – 12% (норматив добування – до 50%).
У 2009р. в мисливських господарствах налічувалося 8 розплідників зі штучного розведення копитних тварин, у яких з метою розведення утримувалося 20 оленів благородних і 86 кабанів. Витрати на утримання розплідників становили 260,8 тис.грн.
За повідомленням Головного управління статистики у Чернігівській області
Коментарі (0) |