Мабуть, російською спілкувалася чернігівка. То й подумала курянка, що Чернігів десь недалеко від Москви. Власне, й не помилилася, з точки зору історії. Я, бувало, під‘юджував, коли до мене хтось телефонував російською, відповідаючи, звісно, по українському: А ви, бува, не з Москви чи Петербургу дзвоните?
Насправді, причина наших проблем полягає в негативній демографії. Все інше — похідне. Планування дітонародження вийшло з-під контролю чоловіків, жінки вирішують це питання односторонньо й приховано. Держава і церква усунулися від вирішення демографічної катастрофи, навіть не звертають на неї увагу суспільства. На суспільство чиниться зовнішній тиск під гаслом упровадження гендерної рівності й прав так званих сексуальних меншин. Вихід вбачається в здійсненні просвітницької роботи щодо вирішення демографічної проблеми шляхом пропагування й підтримки багатодітності.
Дослідження Анатолія Роліка про те, чи володів Гоголь італійською, було опубліковане в журналі Ніжинського держуніверситету «Наш український дім», ч.2 за 2021 рік. Стаття основана на перекладі дисертації німецької вченої Ріхтер, опублікованої 1964 року, і містить ряд проросійських наративів. Виникає питання, в чому злободенність?
У Чернігові козацький період став продовженням княжого. Все- таки, Чернігів - місто княже, а не козацьке. Це суттєвіше, коли говориться в День державності.
Для прикладу кіло білих грибів 120 грн, а маслюків - 50. Здавалось би, це плата за знання грибних міс ць. Цього року вся аграрна продукція буде не по чім, бо нема вивозу через війну. І потім, цінується готова продукція, а не сировина. Півлітрова баночка білих грибів коштує 120 грн, рівно вдвічі більше за вартість сирих грибів, яких пішло.
Справді, так звана проблема голоду надумана. У того ж Китаю накопичені перехідні залишки зерна й всього іншого. Чомусь цю «проблему» вішають на нас. Збитки від закриття портів є, але в постачальників з України. Інші, включно з Росією, мають додаткову маржу через усунення українського зерна зі світового ринку. Не гарно виглядає виокремлення збуту зерна із загального контексту війни. Виглядає так, що зернотрейдери отримали преференцї перед іншими, щось схоже на сепаратний мир для окремих. Щодо наших сільгоспвиробників, то вони стали заручниками хибного шляху розвитку агросектору держави з орієнтацією на вивіз агросировини. Саме цю проблему оголила війна і її потрібно вирішувати.
Ахмет О.М. О, панно Качанівко: Вибрані поезії. – Ніжин, 2009. - 100 с.
Пейзаж та архітектурно-парковий комплекс заповідника Качанівка служать для Олександра Ахмета своєрідним тлом, перед яким відкривається його душа, наповнена почуттям прекрасного, вірою у добро та чистим серцем, що пройшло крізь страждання.
Книга розрахована на шанувальників поетичного слова.
Треба говорити про Липову Долину, де була ставка Гетьмана Івана Виговського, а не про Гадяч. Там проголосували за договір, який потім зневажливо назвали «Гадяцькими статтями».
Потрібне створення Комітету виборців. Його завданням є надання рекомендацій щодо кандидатур. У його склад повинні ввійти авторитетні члени громади. Несуть матеріальну відповідальність за свої рекомендації.
Тобто, пропонується контролера громадського поставити над контролером державним. Як думаєте, хто кого пересилить? І навіщо тоді дані геокадастру, супутникові спостереження?
Тут сім мішків гречаної вовни. Китай узяв свої 1,5 млрд. населення під цифровий контроль і відповідно під контроль розповсюдження короновірусу. Захід борухтається в протестах за і проти вакцинації, несе економічні збитки далі від неспроможності взяти під контроль пандемічну ситуацію. Таким чином, лідерство перехопив Китай.
А може й краще, що німці не влазять у цю ситуацію? Двічі вляпалися, зараз убивають руки. Це найкраще, що вони можуть зробити і нам треба це зрозуміти і не тішити ілюзіями щодо ЄС. Новий формат напрошується вочевидь без Німеччини.
Коли в нас з‘являться українські національні інтереси? Навряд, чи британці захочуть воювати за нас на своїй території. За свої на нашій, зважилися. Американці, як завжди підтягнуться, малою кров‘ю до столу переможців.
Праві опираються на середній клас і традиції. Часто популістів, антиглобалістів тощо зараховувують до правих, хоча це ліві. Наприклад, і нацисти, і фашисти, і революційні націоналісти це ліваки, бо ставку роблять не на середній клас і консервативну ідеологію.