Не пальцем у небо, пане Миколо. Саме Литвин, а не криклива опозиція, заблокував мовний закон. Один його вчинок вартує більше, ніж всі акції опозиції разом взяті.
Перш ніж впроваджувати європейську мовну хартію, треба було її уважно прочитати, все зважити і ратифікувати з застереженнями. Якби оранжеві це зробили вчасно, то тепер не кусали локті і не чухали потилиці. Я прочитав напівприйнятий закон 9073. Регіонали навернули в нього таке, що виконати його в повному обсязі неможливо. А стосовно російської мови - запросто! І все відповідає європейській мовній хартії. Європейці можуть критикнути регіоналів лише за те, що вони включили в нього лише 18 нацменшин, а не всі 130, що живуть в Україні. Ото була б Вавілонська башта, сумна доля якої відома, бо її будували різномовні будівельники. А тепер оранжеві такі патріотичні та розумні, ну прямо як моя жінка - опосля!
По інформації органів статистики покращення справ в чернігівській області таки є. Ми в першій десятці серед інших областей України. Судячи з усього, обидві конкуруючі влади цінують нашого губернатора з те, що він добрий гозподарник та організатор, а не крутий ідеолог.
Дозволю собі наголосити і підкреслити - природа і суть підприємництва одна, що тоді, що сьогодні. Це по-перше. По-друге - джерело статків підприємців і тодішніх і сьогоднішніх теж одне й те саме - народ. Геніальність ханенків та терещенків в тому, що вони зуміли взяти з народу більше, ніж нинішні. Тому й мали кошти на будівництво школи, а нинішні лише на її ремонт. Але ж - ще не вечір! Побачимо, що буде далі. Ціни на молоко встановлює тоталітарна держава, а в демократичній - ринок, тобто попит та пропозиція. Очевидно, що одноосібна бабуся не може надоїти такого молока, за яке платять 4 грн. Прошу вибачити цнотливих читачів за чужу, не мою думку - голожопенки до Верховної Ради не пройдуть. Та й навіщо вони там.
Пане Сергію! Леон надав Вам образчик типової, широко розповсюдженої в Україні російської мови та типового російського менталітету, а Ви не скористались.
Пане Сергію! Ваша інформація про Литвина В.М. - приклад української мрії. Сільський хлопець за короткий час зробив таку кар'єру! А Ви ще не вказали, що Литвин В.М. з 2003 року академік, а з 2006 року віце-президент НАНУ, автор понад 270 наукових праць та книжок з історії України. Литвин В.М. - єдиний державний діяч та історик, хто зацікавився останками тих героїв Крут, що до сих пір лежать не перепоховані на полі бою. А їх там не менше 53. Сьогодні Литвин В.М. загальмував мовний законопроект. Ця людина здатна на ПОСТУПОК.
ІНША ОПОЗИЦІЯ не прийде - її просто немає. Якщо ганьбою нищити ту, що є, то у майбутній ВР не буде й такої. Те, що сталося, згуртує опозицію і вона постане в іншій якості. Мій прогноз ( 100 проти 1) про те, що президент не підпише мовний закон, зважаючи на наслідки, - справджується, Литвин подав у відставку і цей закон нема кому навіть відправити президентові.
Вже нав'язали. Але є надія, що президент, розуміючи наслідки, такий закон не підпише. Та й КСУ сьогодні вже не такий, що вважає три за два. В тому, що сталося винуваті не стільки ті, про кого Ви написали, (їх можна зрозуміти - вони переслідують свої інтереси), скільки ті мільйони етнічних українців, що відмовилися від рідної мови і перейшли на російську.
Обовязково напишіть. Таким людям, як батько та син Зайці, Бог дає добре здоров'я та довге життя. З усіх професій довше всього живуть садівники - довше, навіть, ніж бджолярі.
Пане Сергію! Не травіть душу своїми періодичними повідомленнями про багатостраждальний Стрижень. Не доросли ще ні люди, ні влада, щоби по-людськи відноситися до природи. Ви як той, хто волає в пустелі, чи як Дон-Кіхот, що боровся з вітряками. Вибачте за порівняння, але так воно і є.
Так то так. Але ж зверніть увагу ось на які обставини. 1. Фермер починав з 70 га, сьгодні орендує 700 га, щороку збільшує площу орендованих земель і недалекий той час, коли він орендуватиме всю колишню колгоспну землю. 2. Через рік другий паї можна буде викупляти і не важко здогадатися, хто викупить орендовані фермером паї. Тим паче, що пайщикам аж свербить свої паї продати. 3.Не пізніше 2017 року в нашому селі відновться новий поміщик і все повернеться на круги 1917 року. То чи варто було сто років тому починати те, що наші прадіди розпочали і вчинили?
В моєму рідному селі фізичні особи мають 4(чотири) корови і 70 корів має фермер. У двох сусідніх селах, що входять до нашої сільради, немає жодної корови. Щоранку біля двору фермера збирається десвтки "трудолюбивих" українських селян, щоби купити фермерське молоко. Неважко здогадатися кому дістануться виділені урядом кошти, адже реєстровані телята лише у фермера. Так що великої роботи у головихи нашої сільради не передбачається.
Так що - життя наше покращується вже сьогодні? Чи "есть ложь, наглая ложь и статистика"? Я схиляюся до першого - моє життя покращилось. А що скаже решта?
Пані Наталко! Своїми публікаціями про мій сад Ви привернули до нього увагу обласного керівництва і воно, побачивши його, запропонувало мені у власність землю безкоштовно і кошти для створення під Черніговом промислового виноградника та персикового саду. Продовжуйте і надалі відшукувати та пропагувати тих людей, котрі не на словах, а на ділі люблять землю і тяжкою творчою працею перетворюють наш край у ще прекрасніший. Такі люди є.
Років з 10 чи 15 тому в "Нашому краї" працювало аж дві жіночки на прізвище Бушай, свекруха та її невістка. Свекруха - головним редактором. Невже в "Нашому краї" народжується династія? Якщо це так, то я, пані Наталіє, щиро вітаю Вас з призначенням, Ви про мій сад в Михало-Коцюбинському кілька разів писали.
Пане Сергію! Невже Ви не знаєте, що результат всякої справи, і воєнної теж, залежить від ментально- освітнього рівня та досвіду її учасників? Найкращий наш ас Кожедуб збив за війну 63 літаки, а найкращий німецький ас ( прізвище, на жаль з ходу не пригадаю, але це всім відомо і можна перевірити) - 400 літаків, співвідношення теж саме, що й між жертвами війни, але зворотне. Наші бійці, командири, генерали воювали як уміли і німці теж воювали так як уміли. Німці воювали краще і щоб їх перемогти треба було покласти більше наших жертв. "Мы за ценой не постоим!" - і говорили, і співали, і наказували. І - не стояли. Тому й не робіть, будь-ласка, вигляду, що Ви цього не чули і не знаєте. Розкажу Вам як загинув 1944року в Білорусії мій родич, командир окремого танкового полку, підполковник, випускник бронетанкової академії. Полк був у наступі, підійшли до невеликої річки, командир, всі його зами, нач. штабу, всі комбати вийшли з танків і стали купою(!) ходити вздовж берегу, шукаючи краще місце для переправи. А за річкою один- однісіньський німець замітив це, кинув одну- однісіньську міну і накрив їх усіх. Співвідношення жертв 0 до 15. Але ж не лише в жертаах справа - полк припинив наступ, не виконав бойову задачу, це вплинуло на дії сусідів, вони теж не виконали своїх задач, а полк на довгий час вийшов із боїв для комплектації керівних кадрів. Оце наш "геройський" менталітет, наш освітній рівень та досвід, наша зневага до законів, статутів і правил.
Бачите як виходить - в селі облаштовують шляхетний парк зі шляхетними деревами, а обласний центр озеленюють ознаками убогої робочої окраїни - березами, та канадськими "пуховими" тополями. Чи міг би хто просвітити чернігівських "озеленювачів" які породи дерев лісові, а які паркові, як зробити місто ошатним, а то й шляхетним. чому в Чернігові садять дерева без дозволу ЖРЕДів, у віданні котрих прибудинкові території, - хто хоче і які хоче? Чому у цій важливій для іміджу міста справі - "анархия - мать парядка!".
Я дуже добре розумію те, що Ви написали про КГБ, під ковпаком "контори" мені довелося працювати 33 роки. Ви помиляєтесь, стверджуючи, що "офіцерський корпус КГБ був елітою совка". Він був антиподом совку. Совків та лопухів в "контору" не брали. А системі відбору, навчання та підготовки кадрів КГБ можна лише позавидувати. Це Ющенко дав звання генерала СБУ людині, яка не мала вищої освіти і не була причетна до роботи в спецслужбах, тобто тому, кого Ви називаєте совком. Я працював начальником цеху, знав, що в цеху працюють і систематично дають інформацію кілька таємних інформаторів, але я не знав хто вони. Уявіть собі, що у Вас в редакції працює інформатор(ша) СБУ, систематично дає куди треба інформацію про Вас і про все, що робиться в редакції, а Ви не знаєте хто хто він і вирахувати його(її) неможливо, бо він добре підготовлений. КГБ був "конторою" унікальною не лише в сенсі інформації, а і в багатьох інших сферах тодішнього життя.
Горілка придумана була як ліки, але згодом так сподобалась народу, що ці "ліки" почали виробляти та споживати масово. А взагалі - любі ліки у великій кількості - отрута.
Років з десять тому мені з благословіння тодішнього волинського митрополита Якова довелося побувати в головному офісі УПЦ КП. Українською мовою зі мною розмовляли лише патріарх Філарет та його секретар, вся решта службовців київського патріархату розмовляла російською. Я не здогадався та й не наважився заговорити з патріархом російською, а цікаво було б узнати якою мовою він відповів би.
Погоджуюсь з Вами. Але Василь Федорович підтвердить, що вже кілька років тому я рекомендував йому поставити "Просвіту" вище партій, над партіями, бути їм своєрідним суддею і просвіщати народ куди його яка партія клонить. Якби пан Василь дослухався до моїх порад вже тоді, то "Просвіта" отримала б більш широку підтримку небайдужої інтелігенції та більший вплив на суспільство.
Цілком і повністю на стороні Костицького. Я Вам, пане Василю, давно рекоменував поставити "Просвіту" вище партій, котрі здебільшого обманюють народ, бути над партіями, стати їм своєрідним суддею і просвіщати народ котра партія куди його клонить. І яку локшину вішає йому на вуха. А Костицький знайшов вихід, правда ефемерний, враховуючи залежний від влади стан наших суддів, але принципово правильний вихід заблокувати мовний законопроект - через Конституційний Суд. От і побачимо - залежний чи не залежний від влади наш КС. Якщо незалежний, то ухвалить постанову всім гілкам влади - законолавчій, судівській, виконнавчій, воєнній і т.д., говорити і писати державною мовою, а в побуті - якою хочеш. НА ДЕРЖАВНІЙ СЛУЖБІ - ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ!. Україна багатонаціональна країна, тому мало би сенс надати українській мові ще й статус мови міжнаціонального спілкування. Нагадаю, 1929 року українські більшовики ухвалили постанову - всім чиновникам в тримісячний термін вивчити українську мову, здати екзамен і перевести діловодство у своїх відомствах на державну мовову. Через три місяці перевірили - хто не виконав постанову звільнили з роботи як професійно не здатних до державної служби.