Головная › Коментарі
Коментарі користувача [lyudmila]
avatar
7
Звісно можна. Я це зроблю найближчим часом.
avatar
6
На жаль, не знаю Вашого імені, тому кажу просто доброго ранку. Історія можлива як об`єктивна наука у тому випадку, коли політики та ідеологи не будуть торкатися її своїми руками і давити на вчених. Сумно, що і в наш час відбувається кромсання історичних фактів і подій. Вся біда в тому, що в кожному з нас живе радянський менталітет у різних своїх виявах. Особливо у політиків та ідеологів. Щодо до першоджерел, то не всі архіви відкриті, на жаль. Наприклад,люди обурюються корупційними фактами в правоохоронних органах. Якби відповідні архівні документи були б сьогодні більш доступними для дослідників, то наші громадяни дізналися б, що це явище в нашій країні має глибоке коріння, яке приховувалося тодішньою владою. Так що раптом нічого не буває.
avatar
5
Пане Сергію! Я задоволена. Успіхів Вам!
avatar
4
Шановний пане Соломаха! В листі поважаних мною громадян Чернігова не поважно сказано про людей. доля яких склалася неоднозначно і трагічно. Це приклад того, як спочатку треба добре знати про те, що говориш. На мою думку, називати людськими іменами вулиці не зовсім етично. До революції чернігівські вулиці мали зовсім інші назви і звучали не погано: Садова,Зелена, 1-й Холодний, 1-й Український Хутір, Південна і т.д.
Стосовно Руденка і Кулика. Не було такої шумихи навколо цих імен, як навколо Галанова і Короткова. Тому я нічого не знала. Головне зараз змінити склад Комісії по вулицях корінним чином. Іншого шляху не ІСНУЄ. А влада...
avatar
3
ЗВЕРТАЮСЬ ДО АВТОРІВ ЦЬОГО ЛИСТА З ТАКИМ ЗАУВАЖЕННЯМ. ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ ДОВІДНИК "ЧЕРНІГІВЩИНА" ВИДАНИЙ ПОНАД ДВАДЦЯТЬ РОКІВ ТОМУ І НЕ Є ВИЧЕРПНИМ. ОДНАК В РОЗДІЛІ "ПАРТИЗАНСЬКІ ЗАГОНИ" НА СТОРІНЦІ 601 ЧИТАЄМО; "22) ПЕРЕЛЮБСЬКИЙ ПАРТИЗАНСЬКИЙ ЗАГІН. СТВОРЕНО У ВЕРЕСНІ 1941 РОКУ НА ТЕРИТОРІЇ ХОЛМИНСЬКОГО РАЙОНУ (КОМАНДИР О.П.БАЛАБАЙ). 20.ХІ 1941 ВЛИВСЯ ДО ОБЛАСНОГО ПАРТИЗАНСЬКОГО ЗАГОНУ. В СІЧНІ 1942 КОРЮКІВСЬКІ І ПЕРЕЛЮБСЬКІ ПАРТИЗАНИ УТВОРИЛИ 2-У СТРІЛЕЦЬКУ РОТУ ОБЛАСНОГО ОБ'ЄДНАНОГО ЗАГОНУ (КОМАНДИР - О.П.БАЛАБАЙ, КОМІСАР - Ф.І.КОРОТКОВ)". В РОЗДІЛІ "ПАРТИЗАНСЬКІ З'ЄДНАННЯ" НА СТОР. 602-603 ЧИТАЄМО: "ЗО.ІІІ 1943 НА БАЗІ ПАРТИЗАНСЬКИХ ЗАГОНІВ ІМ. Й.В.СТАЛІНА (КОМАНДИР - Ф.І.КОРОТКОВ)... СФОРМОВАНО ПАРТИЗАНСЬКЕ З'ЄДНАННЯ ЗАГОНІВ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ (КОМАНДИР - М.М.ПОПУДРЕНКО, КОМІСАР - С.М.НОВІКОВ). ...6.УІІ 1943 ЗАГИНУВ М.М.ПОПУДРЕНКО. ...10.УІІ РІШЕННЯМ ОБКОМУ ПАРТІЇ З'ЄДНАННЮ ПРИСВОЄНО ІМ'Я М.М.ПОПУДРЕНКА, КОМАНДИРОМ ПРИЗНАЧЕНО Ф.І.КОРОТКОВА". У ЗБІРНИКУ ДОКУМЕНТІВ І МАТЕРІАЛІВ "ЧЕРНИГОВЩИНА В ПЕРИОД ВЕЛИКОЙ ОТЕЧЕСТВЕННОЙ ВОЙНЫ 1941-1945 ГГ." (К., 1978) ДОСТАТНЬО ДОКУМЕНТІВ ПРО КОРОТКОВА, ЯКІ РОЗКРИВАЮТЬ ЙОГО ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ НАШОГО КРАЮ ПЕРІОДУ ВІЙНИ. ЩЕ ОДИН ДОКУМЕНТ. ЦЕ ПОСВІДЧЕННЯ: "ТОВАРИШУ КОРОТКОВУ ФЕДОРУ ІВАНОВИЧУ ПРИСВОЄНО ЗВАННЯ ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН МІСТА ЧЕРНІГОВА РІШЕННЯМ ІУ СЕСІЇ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДЕПУТАТІВ ТРУДЯЩИХ ВІД 31 ЖОВТНЯ 1967 РОКУ. ГОЛОВА ВИКОНКОМУ МІСЬКОЇ РАДИ ДЕПУТАТІВ ТРУДЯЩИХ (С.МУХА). СЕКРЕТАР ВИКОНКОМУ МІСЬКОЇ РАДИ ДЕПУТАТІВ ТРУДЯЩИХ (М.АЛЕКСАНДРОВА). ДОКУМЕНТ ОПУБЛІКОВАНИЙ У КНИЗІ "ПОЧЕСНІ ГРОМАДЯНИ ЧЕРНІГОВА" (НІЖИН, 2004. - С.29).
ТЕПЕР ПРО МИКОЛУ ЛУКИЧА ГАЛАНОВА. ЛИШЕ ВЛІТКУ 1976 РОКУ В АРХІВІ ЧЕРНІГІВСЬКОГО ОБЛАСНОГО УПРАВЛІННЯ КДБ БУЛО ЗНАЙДЕНО ДОКУМЕНТ, ЯКИЙ СВІДЧИВ, ЩО ГАЛАНОВ БУВ ЗАЛИШЕНИЙ ОРГАНАМИ НКВС ДЛЯ ПІДПІЛЬНОЇ РОБОТИ В ОКУПОВАНОМУ ЧЕРНІГОВІ. ЦЕЙ ДОКУМЕНТ ЗГОДОМ БУЛО ПЕРЕДАНО ДО ДЕРЖАВНОГО АРХІВУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ (Ф.139. - ОП.1. - СПР.143. - АРК.40; Ф.139. - ОП.3. - СПР.37. - АРК.2а,2б). ГРУПА ГАЛАНОВА СКЛАДАЛАСЬ З 10 ЛЮДЕЙ. НА ЖАЛЬ, ВІДОМІ ЛИШЕ ТРОЄ. ЗАВДАННЯМ БУЛО СТВОРИТИ ПАРТИЗАНСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЗАГІН ЗА ПРИКЛАДОМ КИЇВСЬКОГО. ЗРАДЖЕНИХ МИКОЛУ ГАЛАНОВА І ПЕТРА СІРОГО НІМЦІ ПОВІСИЛИ В ЦЕНТРІ МІСТА 22 БЕРЕЗНЯ 1942 РОКУ. ПЕТРО РОГОВСЬКИЙ ПІД ЧАС ДОПИТУ В СД ВИСТРИБНУВ У ВІКНО І ЗАГИНУВ.
ОСЬ ТАКА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ РОЗДУМІВ. ДОДАМ ЛИШЕ, ЩО БАТЬКІВЩИНА У НАС ОДНА ЗА БУДЬ-ЯКОГО РЕЖИМУ. ІСТОРІЯ ТЕЖ ОДНА НА ВСІХ, ТИМ БІЛЬШЕ МИНУЛА ВІЙНА.
avatar
2
Дійсно, до яких пір Кузнєцов буде вирішувати долю назв вулиць Чернігова? Складається враження, що він єдиний у нас партизан, підпільник, знавець історії, все він бачив, все він чув. Але з якого боку, ось в чому питання. Стосовно Короткова. Федір Іванович Коротков не лише командир партизанського з'єднання імені Попудренка, але й перший почесний громадянин Чернігова. Це він керував відродженням нашого міста після війни як секретар міськкому партії. Завдяки йому на чернігівських вулицях росте горобина, яку завезли з північних областей, сквери і парки дивують всіх своєю красою. Ще багато корисного він зробив для Чернігова. Між іншим, очолював комісію з розслідування фашистських злодіянь в місті. Коротков був чесною і глибоко порядною людиною. Мені довелося спілкуватися з ним у справах. Тепер про Галанова. Микола Лукич Галанов до війни працював на Чернігівській музичній фабриці. Потім очолив підпільну групу. Виданий фашистам з іншими підпільниками зрадником. Повішений на балконі зруйнованого будинку, який стояв на тому місці, де зараз пам`ятник Леніну. Так що і Коротков, і Галанов - люди, гідні вшанування їх пам`яті у назвах вулиць.
avatar
1
Господин Инкогнито! У немцев есть такая пословица: "Нужно говорить только о том, что хорошо знаешь, - сказала девственница и прыгнула в постель". Вы говорите о том, чего не знаете. Тридцать лет Кузнецов клевещет на честных людей и все ему сходит с рук, потому что почти полвека был информатором КГБ. Что за этим стоит? Спросите у сведущих людей. Еще спросите его, почему он кичится знанием английского, который не знает, и скрывает совершенное владение немецким. Какой бы строй не существовал в государстве, Родина, где ты родился, всегда одна. Кузнецову на это плевать. Он всегда хотел одного - жрать! И жрал ценой других людей.

1