реклама партнерів:
Головна › Новини › Гарячий коментар

Критичну статтю про історичний музей зняла цензура борців з міністром культури

На сайті "Музейний простір" тільки добу провисіла критична стаття Катерини Рудої про Чернігівський історичний музей імені В.Тарновського з різкою критикою директора С.Лаєвського. Через добу її зняли.

"Музей "Радянського музею" - сама так вартувало б назвати не лише описаний в статті заклад в Чернігові, але багато аналогічних по всіх країні. Їх форма і зміст застигли у 1970-тих роках минулого століття. Постійні відмовки "це теж наша історія" нічого не можуть виправдати. Тому що показувати радянську історію по радянському, це сприяти тому щоб радянське минуле ніколи не минуло", - написав про цю статтю директор Українського інституту національної пам'яті, знаний історик Володимир В'ятрович.

У статті Катерини Рудої з "Музейного простору" було детально проаналізовано експозиції Чернігівського історичного музею імені В. Тарновського - суміш совєтчини і московського чаду: "В залах музея, отображающих события 1921-1941г.г. – много пережитков со времен СССР. На стенах висят экспонаты без подписей и посетителю самому нужно догадаться – что это такое? И как это оценивать. «Акт на вечное пользование землей колхозами», «Всероссийский союз робочих металлистов», плакат «Комсомольцы – в первые ряды большевистского ударного сева!»

У посетителя впечатление, что составители экспозиции избегают ответственности делать исторические выводы и предлагают: «Смотрите и думайте сами».

Не оставляет ощущение, что в залах многое осталось еще с периода 1991 года. Пример: посреди зала большой красный флаг с надписую «переходной флаг Черниговского обласного организационного комитета. 1933 год».

Авторка запитувала директора музею Сергія Лаєвського: "Президент ICOM! Вы вообще понимаете, что этот флаг в экспозиции вашого музея – это благодарность тем большевистским активистам, которые насильно организовали Голодомор 1932-1933 г.г.?. Может быть директор С.Л.Лаевский и сотрудники музея не заметили, что СССР давно не существует, а на Востоке Украины фактически идет российско-украинская война?"

Керівник сайту "Музейний простір" Олексій Копитько зняв статтю і пояснив це своєю цензурою, запевнивши, що Сергій Лаєвський знімати статтю не просив. Через деякий час зникло навіть пояснення.

Отака культура в захисників радянщини! Виявляється, що і Олексій Копитько, і Сергій Лаєвський виступають проти політики віце- прем'єр-міністра, міністра культури Вячеслава Кириленка. Але ж хто врятує від фізичного знищення приміщення Чернігівського історичного музею імені В.Тарновського і хто очистить зали цього музею від радянської пропаганди?!

Іван ПОБИВАН



Теги:Музейний простір, Олексій Копитько, Чернігівський історичний музей, радянська пропаганда, міністерство культури, цензура


Читайте також



Коментарі (2)
avatar
1
а де статтю можна прочитати зараз?
avatar
2
Прийшліть свій мейл і я вам її вишлю
avatar