Неділя, 26-Лют-17, 12:08

НовиниРеєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Мова

Меню сайту
Категорії розділу
Анонси подій
Україна сьогодні
Церква
Суспільство
Політикум
Гарячий коментар
Культура. Мистецтво
Погляд
Екологія
Споживач
Медицина
Кримінал
Невідома Україна
Місто
Гаряча точка
Економіка
Село
Тут я живу
Спорт
Подорожі
Проблема
Захоплення
Спецакції
Поради
"Біла Хата"
Від редактора
Хмарка теґів
Наше опитування
Як ви ставитесь до енергетичної блокади Криму?
Всього відповіло: 470
Друзі сайту

Статистика

Присутніх всього: 100
Гостей: 100
Читачів: 0
 Головна » Невідома Україна
1 2 3 ... 67 68 »
Десь під кінець 90-х років у Галичині стався бум пошуку родинних родоводів – то треба було і для вишукування родаків, і для самоствердження галичан, що від сусідів- поляків набралися гонору. У нас же, в донедавна змосковленій Україні, ні родоводів, ні сенсу їх пошуку майже не збереглося. З різних причин – і документи завихрилися більше в поруйновищах, яких Галичина не знала, і родичів ми по польщах-аргентинах не шукаємо, бо нема їх там…

Натомість у нас стали популярними історії сіл. На Чернігівщині я, принаймні ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 360 | Додав: Василь | Рейтинг: 5.0/1 | Коментарі (0)

Під час Другої світової війни і повоєнний час Українська повстанська армія воювала за незалежність України проти усіх поневолювачів. В її лавах дослідниками встановлено 106 воїнів із Чернігівської області.

Саме стільки наших земляків виявлено дослідниками за останні роки, вказують Я.В. Коретчук, С.Д. Каспрук, В.В. Тимків, В.Ю. Гук, автори-упорядники книги «Вояки Української Повстанської Армії, родом з Наддніпрянської України» (Івано-Франківськ, 2015, 182 стор.).

Щоб зрозуміти внесок уродженців Чернігівщини у боротьбі соборницької УПА, покажемо це у порівнянні з іншими областями (без Західної України) – всього 571 осіб (ще 129 воїнів з Наддніпрянщини поки що не можна віднести до якоїсь конкретної області):

1) СУМС ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 342 | Додав: Василь | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

У Свято-Троїцькому храмі Лосинівки Ніжинського району було знайдено цікаву знахідку, про це повідомляє сайт Нежатин. Під час проведення ремонтних робіт у стіні було виявлено нішу, яка скоріше за все має вести до підвального приміщення.

Старше покоління лосинівців згадують, як під час молодих років гралися біля вже недіючої церкви і через невеликі ніші залазили під церкву. Що саме там може знаходитися - поки невідомо, але можна припустити, що це може бути нижня (тепла) церква або ж усипальниця, де ховали будівничих храму та священнослужителів. Сподіваємося, що після розчищення завалених входів і проведення детального дослідження можна буде дізнатися спра ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 714 | Додав: Василь | Рейтинг: 5.0/1 | Коментарі (0)

Коли такий собі місцевий депутатик – колій (в прямому смислі слова щодо свиней) Іван Донець, представник біснуватої Наталії Дубинської (псевдо по колишньому чоловіку – Вітренко), заблокував Катерининську церкву в Чернігові, щоб вона не перейшла до Київського патріархату, всі думали про місцеву політичну самодіяльність.

Коли ж приїхав показувати на фоні ординського намету московців фільм проти НАТО агент ФСБ Кауров з Одеси, а над тим наметом – начебто- то церковним, 8 днів висіла не ікона Богородиці, а великий портрет тої ж таки Наталії Вітренко; коли там підняли прапор якоїсь «Новоросії», що над нею чернігівці посміялися; коли архієпископ московської церкви Амвросій (Полікопа) йшов «хресною ходою» по Чернігову під прапорами і портретами т ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 567 | Додав: Василь | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

1 лютого 1897-го в селищі Новоархангельське на Кіровоградщині народився Євген Филимонович Маланюк, поет, мистецтвознавець, літературознавець.

Як писав у спогадах Євген Маланюк: «матері я завдячую дві речі: серце і мистецтво. Батькові – життьову свою невдачу… З батька мого був «інтелігент», що, всупереч всім обставинам і спокусам, залишився національним до кінця, не зрадивши ні свого роду, ні своєї раси».

Учасник Першої світової війни. Сотник армії УНР, ад’ютант командувача Наддніпрянської армії УНР Василя Тютюнника. Після поразки Визвольних змагань назавжди покинув Україну.

В 1923-му виїхав до Чехословаччини, навчався в Українській господарській академії в Подєбрадах. Входив до Ліги українських націоналістів, дру ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 597 | Додав: Василь | Рейтинг: 5.0/1 | Коментарі (0)

24 січня у Київському військовому ліцеї імені Богуна відбувся Форум українських військових ліцеїв. Захід проходив за підтримки Українського інституту національної пам’яті. Керівник наукового управління Інституту інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук Ярослав ФАЙЗУЛІН взяв участь у форумі з доповіддю про Українську революцію 1917-1921 років у сучасній політиці національної пам’яті.

ПУБЛІКУЄМО ОКРЕМІ ТЕЗИ ДОПОВІДІ.

«Політологи стверджують, що сучасна гібридна війна є унікальним явищем, із яким ані Україна, ані Європа ще не стикалися, відтак важко виробити ефективні засоби протидії. Однак, історики знають, що події, які переживає Україна й український народ нині, фактично є повторенням подій 100-літньої давнини ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 281 | Додав: Василь | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

27 років тому, у неділю 21 січня 1990 року близько трьох мільйонів людей взялися за руки, з'єднавши Львів і Київ у день 71-річчя Злуки УНР і ЗУНР. Цей живий ланцюг був одним з наймасштабніших у світовій історії та став ще одним кроком до здобуття незалежності Україною.
«Живий ланцюг» Львів — Київ було організовано Народним Рухом України. У ньому взяло участь за офіційними даними близько 450 тисяч українців.
Чернігівська рухівська делегація також брала участь у цій історичній події.


На світлині з архіву Чернігівської обласної організації РУХу учасники заходу з Чернігівщини біля станції метро «Більшовик» («Шулявська») у м. Києві.

Категорія: Невідома Україна | Читачів: 1075 | Додав: Соломаха | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

В ХХ столітті, принаймні, тричі українці намагалися вибороти незалежність і завжди чернігово- сіверці виступали суголосно з усією Україною.., дивлячись виключно на Київ і ніколи – на Москву.

Доба УНР.

У складі делегації Чернігівщини на Трудовий конгрес України (законодавчий орган доби Директорії, скликаний у Києві, який 23 січня 1919 р. в оперному театрі одностайно проголосив Акт Злуки УНР і ЗУНР) згідно з нормами представництва мало бути 42 селянина, 9 робітників і 3 представники інтелігенції, разом 54 особи. Серед них у списках встановлено з Чернігівщини Лопатіна, соціаліста-революціонера, обраного від селян Козельця; Неділька - соціаліста-революціонера, центристська течія, обраного від Прилуччини; Т.Д. Панасенка і Назара П ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 235 | Додав: Василь | Рейтинг: 5.0/1 | Коментарі (0)

До позачергової конференції обласної організації Народного Руху України вийшов календар на 2017 рік, присвячений боротьбі Руху на Чернігівщині за Незалежність України.

В ньому вміщені більше 25 світлин з часів утворення Руху, мітингів 1989- 1990 років та більш сучасні події. Зокрема, подано копію легендарної телеграми Валерія Сарани - голови на той час краєвої організації НРУ та Василя Чепурного - голови обласного Товариства української мови імені Т.Шевченка до Президії Верховної Ради УРСР з протестом проти ГКЧП та вимогою виходу України зі складу СРСР.

Багато чернігівських рухівців та просвітян впізнають себе, молодих, на фото з походів "Дзвін -90" та "Козацькими шляхами" (1991).

Календар вийшов з ініціативи чер ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 306 | Додав: Василь | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

Примусове вивезення населення Чернігівщини в Німеччину в 1942-1943 роках

18 січня – День пам’яті: 75 років з часу початку примусового вивезення населення України в Німеччину (остарбайтерів).

Остарбайтери (нім. OSTARBEITER — «східні робітники») – німецький термін для означення осіб, які були вивезені нацистами з східних окупованих територій, переважно з України (з майже 3 млн осіб, які були вивезені з території СРСР, 1,7–2,4 млн осіб – українці), під час Другої світової війни на примусові роботи до Німеччини.

18 січня 1942 року із Харкова до Кельна вирушив перший ешелон із 1117 робітниками. Масштабне використання робітників із України розпочалося 1942 року і тривало до 1945-го.

ПРИМУСОВЕ ВИВЕЗЕННЯ НАС ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 206 | Додав: Василь | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)26-Лют-17
- У Мені видали книгу про героїв російсько - українс...
25-Лют-17
- У Сновську напали на олігарха "сиротського хутора"
25-Лют-17
- У Бабиному яру - пам'ятник українській націоналіст...
24-Лют-17
- Поліція Чернігівщини першою в Україні впровадила н...
24-Лют-17
- Здали кров в пам’ять про Дебальцеве
24-Лют-17
- Молоко буває "чорним"
24-Лют-17
- Огляд газети "Сіверщина" за 23 лютого
24-Лют-17
- Потрібні працівники на сільгосппідприємства? Навчи...
24-Лют-17
- Нагороди за скаженого вовка
24-Лют-17
- Біг заради врятування хлопчика
Завантаження ...
сепаратизм гадание приворот магические услуги снятие порчи ДТП Голодомор мвс ДАІ Мазепа Чернігівгаз єпископ Іларіон Рух БЮТ Десна Наша Україна Біла хата Батурин Чернігівщина Корюківка Козелець Олександр Волощук Семенівка Мена митниця Нові Яриловичі Просвіта Одеса Бахмач УНП газета Київ Микола Шкурко Катерининська церква городня аварія хабар Екологія податкова УПЦ КП УПЦ МП Земля анонс Інтермеццо Львів мнс пожежа армія Тимошенко Бобровиця статистика СБУ Росія ФСБ Податки Бюджет КРУ євреї Друга світова війна міліція грип Кримінал Сіверщина конкурс Чернігів Ніжин Прилуки Ющенко Яценюк комуністи Чернігівська митниця Чернігівська область Батьківщина Чернігівський район Янукович вибори Севастополь українська мова УНР Чернігівська наливайченко Василь Чепурний Віктор Лазар Сергій Павленко розпад Росії Петро Антоненко Крути Ічня Україна - Росія УІНП Сергій Бутко нові книги перейменування Левко Лук'яненко Новгород- Сіверський чернігівська Просвіта російсько- українська війна російська агресія Сергій Горобець декомунізація

 Блоґи "Сіверщини"

 

 

 

 


Панорами Чернігова
© "Сіверщина" 20072017| Хостинг AdvancedHosters LTD |Використовуються технології uCoz
Пошук
Реклама

Календар
«  Лютий 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728
АНОНСИ ПОДІЙ


[24-Лют-17] [Анонси подій]
Біг заради врятування хлопчика
[22-Лют-17] [Анонси подій]
«Чернігів та повсякденне життя чернігівців у 1920-х роках»
[17-Лют-17] [Анонси подій]
У Седнів на 100-річчя Тетяни Яблонської
[14-Лют-17] [Анонси подій]
Чернігівські помпадури - хто вони?
[13-Лют-17] [Анонси подій]
До Дня героїв Небесної сотні
[12-Лют-17] [Анонси подій]
Ніжинців запрошують на лижі
[09-Лют-17] [Анонси подій]
"Губернський хутір Чернігів"
Афіша

Погода
Новини
[26-Лют-17] [Україна сьогодні]
У Мені видали книгу про героїв російсько - української війни (1)
[25-Лют-17] [Кримінал]
У Сновську напали на олігарха "сиротського хутора" (1)
[25-Лют-17] [Україна сьогодні]
У Бабиному яру - пам'ятник українській націоналістці (1)
[24-Лют-17] [Суспільство]
Поліція Чернігівщини першою в Україні впровадила новий інформаційний сервіс (0)
[24-Лют-17] [Суспільство]
Здали кров в пам’ять про Дебальцеве (0)
[24-Лют-17] [Споживач]
Молоко буває "чорним" (0)
[24-Лют-17] [Суспільство]
Огляд газети "Сіверщина" за 23 лютого (0)
[24-Лют-17] [Село]
Потрібні працівники на сільгосппідприємства? Навчимо безробітних! (0)
[24-Лют-17] [Суспільство]
Нагороди за скаженого вовка (0)
[24-Лют-17] [Анонси подій]
Біг заради врятування хлопчика (0)
Реклама


Останні статті
[19-Лют-17] [Невідома Україна]
Перший бій УПА з радянськими партизанами (0)
[31-Січ-17] [Невідома Україна]
Вірш Олександра Олеся «Під Крутами» в експозиції музею Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» (0)
[22-Лис-16] [Невідома Україна]
Голодомор: кого на Чернігівщині занесли на «чорну дошку» (0)
[24-Вер-16] [Невідома Україна]
Хто, коли і як загинув у Бабиному Яру. (0)
[12-Вер-16] [Невідома Україна]
Створення загороджувальних загонів у стрілецьких дивізіях у 1941-му (0)
[19-Сер-16] [Невідома Україна]
Підрив Дніпрогесу радянськими спецслужбами (1941) (0)
[17-Сер-16] [Політикум]
Агресія Росії проти України – випадковість чи закономірність? (0)
Пошук YouTube
Вітаємо!
Сьогодні: іменинників немає


Пошта
Логін:
Пароль:
(що це)
реєстрація скриньки
Інтернет-портал "Сіверщина" не є копією друкованого видання
При використанні матеріалів гіперпосилання на siver.com.ua є обов'язковим.