Понеділок, 29-Трав-17, 04:51

НовиниРеєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Мова

Меню сайту
Категорії розділу
Анонси подій
Україна сьогодні
Церква
Суспільство
Політикум
Гарячий коментар
Культура. Мистецтво
Погляд
Екологія
Споживач
Медицина
Кримінал
Невідома Україна
Місто
Гаряча точка
Економіка
Село
Тут я живу
Спорт
Подорожі
Проблема
Захоплення
Спецакції
Поради
"Біла Хата"
Від редактора
Хмарка теґів
Наше опитування
Як ви ставитесь до енергетичної блокади Криму?
Всього відповіло: 510
Друзі сайту

Статистика

Присутніх всього: 6
Гостей: 6
Читачів: 0
 Головна » Невідома Україна
1 2 3 ... 69 70 »
Здвоєне число просвітянського журналу "Сіверянський літопис", що його потужно веде Сергій Павленко уже 134 нумер, вражає товщиною - 339 сторінок. І, звісно, переказати всі його публікації неможливо.

Винесена в заголовок тема досліджується Святославом Подлевським - він ретельно дослідив що писали колись на стінах давньоруської святині в Острі. А Сергій Шумило розповідає про ігуменство на Афоні преподобного Паїсія Величковського.

Оригінальну тему піднімає Володимир Пилипенко - перський проект християнської коаліції проти турків із початку 17 століття.

Є і про сучасність - колишній лектор товариства "Знання", діяч комуністичної, потім соціалістичної партій досліджує тему гібридної війни, що її веде сьогодні Україна. ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 304 | Додав: Василь | Рейтинг: 5.0/2 | Коментарі (0)

17 травня 2017 року в палаці К. Розумовського відбулась непересічна подія - зустріч з відомим російським істориком, професором, директором Центру з вивчення історії України Санкт-Петербурзького державного університету, доктором історичних наук, автором численних праць з історії Української Гетьманської держави Тетяною Таїровою-Яковлєвою.

Гетьманська зала палацу була переповнена і гостями, і позитивними емоціями. Разом з пані Тетяною до Батурина завітали Тарас Чухліб, доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту історії України, заступник директора Вишгородського історико-культурного заповідника та директор видавництва «Кліо» Віра Соловйова.

Приїхали на зустріч історики та щирі шанувальники історичної пра ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 582 | Додав: Василь | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

У Корюківці на Чернігівщині знову поминали мирних жертв Другої світової війни — майже 7 тисяч жителів міста було знищено нацистськими окупантами. Знову були поминальні дими з кадильниць священиків, червоні квіти пам’яті в руках очільників області і гіркі слова про ту давню трагедію, яка й досі болить.

Сьогодні історики називають Корюківську трагедію найбільшою нацистською каральною акцією знищення населеного пункту разом із мешканцями у Другій світовій війні 1939—1945 років. Представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області Сергій Бутко на траурних заходах у Корюківці зауважив: «Нацистський злочин знищення Корюківки, а таких в Україні було понад 670, у Чернігівській області — 63, має особливість — вбивали і с ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 510 | Додав: Василь | Рейтинг: 1.0/1 | Коментарі (0)

Кандидат історичних наук і наукова співробітниця Інституту історії НАН України Яна Примаченко: Попри те, що Україна вже 25 років є незалежною, ми досі перебуваємо в полоні радянського дискурсу пам’яті про Другу світову війну.

Найбільшим міфом є концепт Великої вітчизняної війни, що зсуває часові межі війни і акцентує увагу на радянсько-німецькому збройному конфлікті 1941-1945 років. 1939-1941 роки випадають, випадають також пакт Молотова-Рібентропа і радянсько-японська війна.

Ця політика була започаткована в 1965 році за часів Брежнєва. Саме тоді 9 травня стає офіційним вихідним днем.

Насправді 9 травня в 1945 році було оголошено вихідним днем, але вже в 1947 році від цієї ідеї відмовились. Країна перебувала в ст ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 452 | Додав: Василь | Рейтинг: 5.0/2 | Коментарі (1)

В Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського на Волині відбулася міжнародна наукова конференція «Державницький імператив В’ячеслава Липинського: до 135-річчя від дня народження». Про це пише сайт БФ "Ніжен"

Пленарне засідання відкрив виступ Миколи Головатого, проректора з наукової роботи МАУП (м. Київ). Він окреслив схему формування державотворчої свідомості українця – від перетворення свідомості в напрямку формування ідей до реалізації державницької ідеології в практиці консервативної партії. Як виглядає, процес цей за 25 років незалежності України виявився не вельми успішним. Суттєвою причиною цього, на переконання доповідача, є пору ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 474 | Додав: Василь | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

24 квітня активісти з Ріпок разом з небайдужими мешканцями облаштували могилу отамана Галаки у селі Пилипчі, повідомляє сайт "Свобода ФМ".

Вони прибрали та облаштували територію, замовили та замінили надгробок і огорожу, висадили квіти та замінили світлину Івана Галаки на пам’ятному хресті.

Ініціатором та організатором акції став ріпкинський громадський активіст Анатолій Добрицький.
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 540 | Додав: Василь | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

18 (31) березня 1917 року на Перших Українських зборах у Чернігові пунктом другим було розглянуто питання про заснування окремих добровольчих (охочекомонних) українських полків. Зібрання ідею підтримало.

11 (24) квітня 1917 року «Черниговская земская газета» вміщує «Відозву до мешканців г. Чернігова й його околиць» за підписом «військовий сотник національного війська України Василь Павленко». Датується вона 2 (15) квітня. Автори документу закликали «незалежно від існуючої регулярної Армії, закласти з вільних людей українську сотню у м. Чернігів».

Відповідно до мемуарів учасника тих подій, українського діяча Романа Бжеського зазначена подія сталася 30 березня (12 квітня). Також, за його твердженням 7 (20) квітня 1917 року бі ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 535 | Додав: Василь | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

Заочна мандрівка Стародубом

Герб Стародуба, як і інших українських міст Брянської області, що колись належали до Стародубського полку Гетьманщини, досі є на фасаді Чернігівської обласної державної адміністрації. І я, коли проводжу екскурсії містом для своїх київських чи інших приятелів, обов’язково показую зі словами: «Ми нічого не забули…»

Нещодавно вийшла книга «Присяга Стародубського полку 1718 року», впорядкована Ігорем Ситим та Сергієм Горобцем. І це надзвичайна подія, адже фактично від часу дослідження Лазаревського про Стародубський полк нічого більше в Україні про ті українські місцини не виходило. А то ж таки наше – там була Гетьманщина. Там і досі є палац, щоправда, сплюндрований, гетьмана Розумовського, там є цер ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 686 | Додав: Василь | Рейтинг: 5.0/1 | Коментарі (0)

В Національному архітектурно- історичному заповіднику «Чернігів стародавній» столичні телевізійники знімають другу серію документального історичного фільму «Україна. Повернення своєї історії». Перша серія була присвячена добі гетьмана Івана Мазепи, а друга – добі Київської Русі.

І тут у центрі дослідження опинився череп чернігівського князя Гліба Святославовича, онука Ярослава Мудрого. Щоправда, що череп належав саме цьому князю – поки що версія науковців, але для її підтвердження телеканал «1+1» залучив серйозні дослідження. Так у Чернігові було здійснено томографію черепа науковцями з Інституту антропології. Певно, це потрібно було для підтвердження літописного свідчення про вбивство князя чуддю і, відповідно, на черепі ззаду лишився сл ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 609 | Додав: Василь | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

1887, 13 квітня – в хуторі Ладанському на Сумщині народився Іван Петрович Кавалерідзе, скульптор, кінорежисер, драматург, один із засновників українського кінематографу.

Народився в селянській сім’ї нащадків грузинського князівського роду, чиї предки після завоювання Росією Кавказу були привезені в Україну і прикріплені до землі.
Навчався в Київському художньому училищі, Петербурзькій академії мистецтв (1909-1910), приватній студії Наума Аронсона в Парижі.

Автор пам’ятників княгині Ользі в Києві (1911, зруйнований більшовиками в 1919-му, відновлений у 1996-му), Тарасу Шевченку в Полтаві та Ромнах, Богдану Хмельницькому в Чернігові та багатьох інших.

Сценарист і режисер Одеської (1928-1933) і Київської (193 ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 500 | Додав: Василь | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)28-Трав-17
- "Джавеліни" робитимуть в Україні
27-Трав-17
- Ніжин запустить ліхтарики...
27-Трав-17
- Любомиру Боднаруку заспівають на його вулиці
27-Трав-17
- Помер автор "Великої шахівниці"
27-Трав-17
- Більше тисячі резервістів готові воювати в новітні...
26-Трав-17
- У Півцях впав літак. Пілот загинув
26-Трав-17
- "Укрзалізниця" нарешті перейменувала місто Щорс. А...
26-Трав-17
- Бистро пішли
25-Трав-17
- Білоруську вивчатимуть на Чернігівщині...
25-Трав-17
- Кордівку забудовувати не будуть, а дорогу розширят...
Завантаження ...
сепаратизм приворот гадание магические услуги снятие порчи вернуть мужа ДТП Голодомор мвс ДАІ Мазепа Чернігівгаз єпископ Іларіон Рух БЮТ Десна Наша Україна Біла хата Батурин Чернігівщина Корюківка Козелець Олександр Волощук Семенівка Мена митниця Нові Яриловичі Просвіта Одеса Бахмач УНП газета Київ Микола Шкурко Катерининська церква городня аварія хабар Екологія податкова УПЦ КП УПЦ МП Земля анонс Інтермеццо Львів мнс пожежа армія Тимошенко Бобровиця статистика СБУ Росія ФСБ Податки євреї міліція грип Кримінал Сіверщина конкурс Чернігів Ніжин Прилуки Ющенко Яценюк комуністи Чернігівська митниця Чернігівська область Батьківщина Чернігівський район Янукович вибори Севастополь українська мова УНР Чернігівська наливайченко Василь Чепурний Віктор Лазар Сергій Павленко розпад Росії Петро Антоненко Крути Чернігівська єпархія Ічня Авдіївка Україна - Росія УІНП Сергій Бутко нові книги перейменування Левко Лук'яненко Новгород- Сіверський чернігівська Просвіта російсько- українська війна російська агресія Сергій Горобець декомунізація

 Блоґи "Сіверщини"

 

 

 

 


Панорами Чернігова
© "Сіверщина" 20072017| Хостинг AdvancedHosters LTD |Використовуються технології uCoz
Пошук
Реклама

Календар
АНОНСИ ПОДІЙ


[27-Трав-17] [Анонси подій]
Ніжин запустить ліхтарики...
[27-Трав-17] [Анонси подій]
Любомиру Боднаруку заспівають на його вулиці
[17-Трав-17] [Анонси подій]
"Нескорений Крим" у Чернігові
[15-Трав-17] [Анонси подій]
На гостини до Костомарова чи до Дубіля?
[07-Трав-17] [Анонси подій]
"День провокатора" у Чернігові
[28-Квіт-17] [Анонси подій]
Приїздіть сіяти хліб!
[15-Квіт-17] [Анонси подій]
"Врятована спадщина Чернігова"
Афіша

Погода
Новини
[28-Трав-17] [Україна сьогодні]
"Джавеліни" робитимуть в Україні (0)
[27-Трав-17] [Анонси подій]
Ніжин запустить ліхтарики... (0)
[27-Трав-17] [Анонси подій]
Любомиру Боднаруку заспівають на його вулиці (0)
[27-Трав-17] [Україна сьогодні]
Помер автор "Великої шахівниці" (0)
[27-Трав-17] [Україна сьогодні]
Більше тисячі резервістів готові воювати в новітніх умовах (0)
[26-Трав-17] [Гарячий коментар]
У Півцях впав літак. Пілот загинув (0)
[26-Трав-17] [Суспільство]
"Укрзалізниця" нарешті перейменувала місто Щорс. Але лишила "Південно- Західну залізницю" (0)
[26-Трав-17] [Місто]
Бистро пішли (0)
[25-Трав-17] [Україна сьогодні]
Білоруську вивчатимуть на Чернігівщині... (0)
[25-Трав-17] [Місто]
Кордівку забудовувати не будуть, а дорогу розширять (0)
Реклама


Останні статті
[26-Трав-17] [Невідома Україна]
Мстислав Перший, Божою милістю Патріарх Київський і всієї України (0)
[17-Бер-17] [Невідома Україна]
Карпатську Україну захищав і чернігівець (0)
[06-Бер-17] [Політикум]
Промова представника України в Міжнародному суді ООН в Гаазі: повний текст (0)
[19-Лют-17] [Невідома Україна]
Перший бій УПА з радянськими партизанами (0)
[31-Січ-17] [Невідома Україна]
Вірш Олександра Олеся «Під Крутами» в експозиції музею Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» (0)
[22-Лис-16] [Невідома Україна]
Голодомор: кого на Чернігівщині занесли на «чорну дошку» (0)
[24-Вер-16] [Невідома Україна]
Хто, коли і як загинув у Бабиному Яру. (0)
Пошук YouTube
Вітаємо!
Сьогодні: День Народження:
Автовыкуп(47), velerrykk(44)
Вітаємо!


Пошта
Логін:
Пароль:
(що це)
реєстрація скриньки
Інтернет-портал "Сіверщина" не є копією друкованого видання
При використанні матеріалів гіперпосилання на siver.com.ua є обов'язковим.