Понеділок, 24-Квіт-17, 03:29

НовиниРеєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Мова

Меню сайту
Категорії розділу
Анонси подій
Україна сьогодні
Церква
Суспільство
Політикум
Гарячий коментар
Культура. Мистецтво
Погляд
Екологія
Споживач
Медицина
Кримінал
Невідома Україна
Місто
Гаряча точка
Економіка
Село
Тут я живу
Спорт
Подорожі
Проблема
Захоплення
Спецакції
Поради
"Біла Хата"
Від редактора
Хмарка теґів
Наше опитування
Як ви ставитесь до енергетичної блокади Криму?
Всього відповіло: 493
Друзі сайту

Статистика

Присутніх всього: 3
Гостей: 3
Читачів: 0
 Головна » Невідома Україна
1 2 3 ... 69 70 »
18 (31) березня 1917 року на Перших Українських зборах у Чернігові пунктом другим було розглянуто питання про заснування окремих добровольчих (охочекомонних) українських полків. Зібрання ідею підтримало.

11 (24) квітня 1917 року «Черниговская земская газета» вміщує «Відозву до мешканців г. Чернігова й його околиць» за підписом «військовий сотник національного війська України Василь Павленко». Датується вона 2 (15) квітня. Автори документу закликали «незалежно від існуючої регулярної Армії, закласти з вільних людей українську сотню у м. Чернігів».

Відповідно до мемуарів учасника тих подій, українського діяча Романа Бжеського зазначена подія сталася 30 березня (12 квітня). Також, за його твердженням 7 (20) квітня 1917 року бі ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 308 | Додав: Василь | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

Заочна мандрівка Стародубом

Герб Стародуба, як і інших українських міст Брянської області, що колись належали до Стародубського полку Гетьманщини, досі є на фасаді Чернігівської обласної державної адміністрації. І я, коли проводжу екскурсії містом для своїх київських чи інших приятелів, обов’язково показую зі словами: «Ми нічого не забули…»

Нещодавно вийшла книга «Присяга Стародубського полку 1718 року», впорядкована Ігорем Ситим та Сергієм Горобцем. І це надзвичайна подія, адже фактично від часу дослідження Лазаревського про Стародубський полк нічого більше в Україні про ті українські місцини не виходило. А то ж таки наше – там була Гетьманщина. Там і досі є палац, щоправда, сплюндрований, гетьмана Розумовського, там є цер ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 526 | Додав: Василь | Рейтинг: 5.0/1 | Коментарі (0)

В Національному архітектурно- історичному заповіднику «Чернігів стародавній» столичні телевізійники знімають другу серію документального історичного фільму «Україна. Повернення своєї історії». Перша серія була присвячена добі гетьмана Івана Мазепи, а друга – добі Київської Русі.

І тут у центрі дослідження опинився череп чернігівського князя Гліба Святославовича, онука Ярослава Мудрого. Щоправда, що череп належав саме цьому князю – поки що версія науковців, але для її підтвердження телеканал «1+1» залучив серйозні дослідження. Так у Чернігові було здійснено томографію черепа науковцями з Інституту антропології. Певно, це потрібно було для підтвердження літописного свідчення про вбивство князя чуддю і, відповідно, на черепі ззаду лишився сл ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 518 | Додав: Василь | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

1887, 13 квітня – в хуторі Ладанському на Сумщині народився Іван Петрович Кавалерідзе, скульптор, кінорежисер, драматург, один із засновників українського кінематографу.

Народився в селянській сім’ї нащадків грузинського князівського роду, чиї предки після завоювання Росією Кавказу були привезені в Україну і прикріплені до землі.
Навчався в Київському художньому училищі, Петербурзькій академії мистецтв (1909-1910), приватній студії Наума Аронсона в Парижі.

Автор пам’ятників княгині Ользі в Києві (1911, зруйнований більшовиками в 1919-му, відновлений у 1996-му), Тарасу Шевченку в Полтаві та Ромнах, Богдану Хмельницькому в Чернігові та багатьох інших.

Сценарист і режисер Одеської (1928-1933) і Київської (193 ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 415 | Додав: Василь | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

Глава Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко розповів про дії, які планували військові на початку березня 2014 року, коли російські війська висадилися в Криму і захопили ряд стратегічних об’єктів на півострові.

За його словами, 1 березня розглядали варіант проведення десантної операції з метою висадки в Криму і захоплення аеродромів, посилення українських силовиків і перешкоджання російським військовим у просуванні. Про це розповідає сайт ZIK

«Планували перехопити вузький перешийок між самим Кримом і Керченським півостровом силами підрозділів 95-ї бригади. Передбачалося посилити ці ж угруповання 1-м батальйоном морської піхоти, який був р ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 570 | Додав: Василь | Рейтинг: 1.0/1 | Коментарі (0)

З нагоди Міжнародного дня ромів, який відзначається 8 квітня, у Чернігові перебувала делегація Міжнародної організації ромів. У міській раді їх зустрів заступник міського голови Олександр Ломако, який зазначив, що зараз у місті мешкає біля 100 сімей ромів, які інтегровані в суспільство і не зустрічають жодних ознак дискримінації.

Проте історія цього кочового народу в час німецької окупації була трагічною. Протягом липня 1942 року всіх ромів Чернігівської області — кочових і тих, що жили в містах і селах, зібрали в Чернігові і ув'язнили. При цьому людям говорили, що готують їх до переселення в Сербію. Вони перебували там до кінця липня. А 1, 2 та 3 серпня всіх зібраних ромів, всього близько 5 тисяч, розстріляли на Подусівці, на околиці Чер ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 350 | Додав: Василь | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

Днями в австрійському місті Інсбрук силами невеликої місцевої громади українців було відновлено й фактично врятовано від знищення могилу міністра земельних справ УНР Миколи Ковалевського.

В іншому випадку це історичне поховання могла спіткати доля могили Олександра Олеся в Празі, адже ще кілька років тому його називали одним із найбільш проблемних з-поміж поховань видатних українців у світі: зв’язок із родиною Ковалевських втратився, за похованням ніхто не доглядав.

«Майже десять років тому до мене вперше звернулися представники посольства України в Австрії з інформацією, що в Інсбруку похований відомий український політичний діяч часів УНР Микола Ковалевський», – розповів ZAXID.NET о. Володимир Волошин, душпастир для католик ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 517 | Додав: Василь | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (1)

18 квітня поточного року виповнюється 110 років від дня народження нашого земляка – українського вченого-історика, дипломата, доктора історичних наук, професора Василя Якимовича Тарасенка. З цієї нагоди Сосницьке земляцтво в Києві звернулося до Сосницької селищної ради з пропозицією про присвоєння імені земляка одній з вулиць селища та парку.

Василь Тарасенко родом з В'юнища (тепер - частина Сосниці), воював під час другої світової війни, перебував на господарській та партійній роботі, а з 1945 року - дипломат.

У квітні-травні 1948 року Василь Тарасенко очолював українську делегацію на спеціальній сесії Генеральної Асамблеї ООН з палестинської проблеми, де вирішувалось питання про створення Держави Ізраїль. Саме він на засіда ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 695 | Додав: Василь | Рейтинг: 5.0/1 | Коментарі (0)

У березні 2017 року виповнюється 100-ліття від початку Української революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії українського народу у ХХ столітті. Про те, як Україна вшановуватиме цю річницю, розповіли представники уряду під час прес-конференції 13 березня.

«Сто років тому почалась боротьба за те, щоб відстояти Україну. Почалася вона з російської агресії, з нападу більшовиків на Україну. Відповідно, ми можемо говорити про російську агресію, яка почалася сто років тому і триває дотепер. На жаль, ми можемо говорити про українську столітню війну за правду, за свободу, яка триває досі. І напевно, результат цієї столітньої війни залежить від того, наскільки ми засвоїмо урок наших попередників. Наскільк ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 502 | Додав: Василь | Рейтинг: 5.0/1 | Коментарі (0)

Разом з усією країною вшановуватиме Українську революцію 1917-1921 років та Українську народну республіку (УНР) і Чернігівщина. Розпорядженням голови Чернігівської облдержадміністрації від 14.02.2017 № 78 затверджено план заходів з підготовки та відзначення в області 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років. Планом передбачено ряд заходів, які відбудуться в області упродовж 2017-2021 років. Про це повідомив департамент інформаційної політики ОДА.

На сьогодні представники наукових кіл краю, громадськості за підтримки Чернігівської обласної державної адміністрації планують у березні 2017 року провести круглий стіл для обговорення актуальних питань вшанування на території області пам’яті героїв Української революції та виконання ... ЧИТАТИ ДАЛІ »»»
Категорія: Невідома Україна | Читачів: 540 | Додав: Василь | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)23-Квіт-17
- Напад на приймальню ФСБ
23-Квіт-17
- 5 міфів "справи Мартиненка"
23-Квіт-17
- Брехлива "Батьківщина": фінансують безробітні і ма...
23-Квіт-17
- Золото партій: “Свободу” фінансує пенсіонер
23-Квіт-17
- Найбільш дорогий політтехнолог партії Президента
23-Квіт-17
- Зроби добро – залиш пташеня у спокої!
22-Квіт-17
- Солдат з Козельця загинув на Донбасі
22-Квіт-17
- Справа Мартиненка: депутати від "Народного фронту"...
22-Квіт-17
- "Чернігівське відлуння - 2" з "Проклятими роками"
22-Квіт-17
- Розрекламовані російські ЗРК провалили іспит
Завантаження ...
сепаратизм приворот гадание магические услуги снятие порчи ДТП Голодомор мвс ДАІ Мазепа Чернігівгаз єпископ Іларіон Рух БЮТ Десна Наша Україна Біла хата Батурин Чернігівщина Корюківка Козелець Олександр Волощук Семенівка Мена митниця Нові Яриловичі Просвіта Одеса Бахмач УНП газета Київ Микола Шкурко Катерининська церква городня аварія хабар Екологія податкова УПЦ КП УПЦ МП Земля анонс Інтермеццо Львів мнс пожежа армія Тимошенко Бобровиця статистика СБУ Росія ФСБ Податки Бюджет євреї Друга світова війна міліція грип Кримінал Сіверщина конкурс Чернігів Ніжин Прилуки Ющенко Яценюк комуністи Чернігівська митниця Чернігівська область Батьківщина Чернігівський район Янукович вибори Севастополь українська мова УНР Чернігівська наливайченко Василь Чепурний Віктор Лазар Сергій Павленко розпад Росії Петро Антоненко Крути Ічня Авдіївка Україна - Росія УІНП Сергій Бутко нові книги перейменування Левко Лук'яненко Новгород- Сіверський чернігівська Просвіта російсько- українська війна російська агресія Сергій Горобець декомунізація

 Блоґи "Сіверщини"

 

 

 

 


Панорами Чернігова
© "Сіверщина" 20072017| Хостинг AdvancedHosters LTD |Використовуються технології uCoz
Пошук
Реклама

Календар
«  Квітень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
АНОНСИ ПОДІЙ


[15-Квіт-17] [Анонси подій]
"Врятована спадщина Чернігова"
[12-Квіт-17] [Анонси подій]
«Чудотворні ікони Чернігівщини»
[05-Квіт-17] [Анонси подій]
«Чернігівська княжа династія: тріумфи і поразки»
[31-Бер-17] [Анонси подій]
Публічна лекція Школи журналістики "Вступ до професії"
[29-Бер-17] [Анонси подій]
"Просвіта" запрошує на збори Новозаводського осередку
[29-Бер-17] [Анонси подій]
Спільна молитва за перемогу над російським агресором
[27-Бер-17] [Анонси подій]
"НКРЕП - ворог України!"
Афіша

Погода
Новини
[23-Квіт-17] [Гарячий коментар]
Напад на приймальню ФСБ (0)
[23-Квіт-17] [Гарячий коментар]
5 міфів "справи Мартиненка" (0)
[23-Квіт-17] [Політикум]
Брехлива "Батьківщина": фінансують безробітні і малоімущі? (0)
[23-Квіт-17] [Політикум]
Золото партій: “Свободу” фінансує пенсіонер (0)
[23-Квіт-17] [Політикум]
Найбільш дорогий політтехнолог партії Президента (0)
[23-Квіт-17] [Екологія]
Зроби добро – залиш пташеня у спокої! (0)
[22-Квіт-17] [Україна сьогодні]
Солдат з Козельця загинув на Донбасі (0)
[22-Квіт-17] [Політикум]
Справа Мартиненка: депутати від "Народного фронту" погрожують суду (0)
[22-Квіт-17] [Культура. Мистецтво]
"Чернігівське відлуння - 2" з "Проклятими роками" (0)
[22-Квіт-17] [Гарячий коментар]
Розрекламовані російські ЗРК провалили іспит (0)
Реклама


Останні статті
[17-Бер-17] [Невідома Україна]
Карпатську Україну захищав і чернігівець (0)
[06-Бер-17] [Політикум]
Промова представника України в Міжнародному суді ООН в Гаазі: повний текст (0)
[19-Лют-17] [Невідома Україна]
Перший бій УПА з радянськими партизанами (0)
[31-Січ-17] [Невідома Україна]
Вірш Олександра Олеся «Під Крутами» в експозиції музею Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» (0)
[22-Лис-16] [Невідома Україна]
Голодомор: кого на Чернігівщині занесли на «чорну дошку» (0)
[24-Вер-16] [Невідома Україна]
Хто, коли і як загинув у Бабиному Яру. (0)
[12-Вер-16] [Невідома Україна]
Створення загороджувальних загонів у стрілецьких дивізіях у 1941-му (0)
Пошук YouTube
Вітаємо!
Сьогодні: День Народження:
wwwwww(32), hebonycq(47), dura4ek09(44), Absolut(31), olegk1000(49)
Вітаємо!


Пошта
Логін:
Пароль:
(що це)
реєстрація скриньки
Інтернет-портал "Сіверщина" не є копією друкованого видання
При використанні матеріалів гіперпосилання на siver.com.ua є обов'язковим.