реклама партнерів:
Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS



  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум "Сіверщини" » Історія міст і сіл Чернігівщини » Бахмацький » Моє село — найкраще
Моє село — найкраще
AndreyДата: Понеділок, 29-Жов-07, 11:39 | Повідомлення # 1
Група: Журналіст
Повідомлень: 5
Нагороди: 0
Статус: Відпочиває
Моє село Курiнь — частина Батькiвщини, назва якої — Україна.
Я народився у селi. У ньому минули мої дитячi роки. Моє село прикрашене зеленим мереживом сосен, золотистими полями, прозорими люстерками озер.
Про Курiнь написано чимало iсторичних статей, вiршiв, прози. Село згадується у творчостi Мотрони Лапи, Iвана Просяника, Тетяни Федорової, а також i у творчих лiтературних доробках моєї мами — Лiани Лещенко.
З раннього дитинства водила мене мама у лiс — урочище Курiнськi сосни. Я торкався руками трави, моху, грибiв, слимачкiв. Любив посидiти на пеньках i послухати розмову сосен. Я спостерiгав за лiсовими мурашками i мишами. Ласував ягодами суницi, малини, ожини. Бачив, як мишкує лисиця. Менi було цiкаво.
А ще я з мамою i татком ходив на ставок, де ми руками ловили карасикiв. Потiм тими карасиками я пригощав свого улюбленця — домашнього кота. Зi своїм другом Сашком Зизою одного разу ми рятували карликову бiлу чаплю, яка зачепилася за електромережу пiд час буревiю. На жаль, птиця довго не прожила.
Спогади дитинства назавжди залишаться у пам'ятi.
Село Курiнь за рядом переказiв засноване в серединi ХVI столiття. Воно одержало назву вiд українського слова "курiнь", що означає кiлька невеличких будиночкiв — куренiв. Є декiлька переказiв про заснування села. В одному розповiдається, що козаки пливли рiчкою i зупинились на вiдпочинок. Мiсцевiсть, багата на рибу, на птаха та звiра, привабила їх, i козаки обрали її для проживання. Козаки збудували першi намети (куренi), почали обробляти землю. Поселення зростало.
Пережило село буремнi i лагiднi часи, продовжує жити далi. Населення Куреня – бiльше 4000 мешканцiв. Люди працюють у ПСП "Авангард" та СТОВ "Злагода", у лiсництвi, на залiзницi.
Село має двi школи, два будинки культури, двi бiблiотеки, амбулаторiю, кафе, ряд магазинiв, вiддiлення зв'язку, церкву.
Кожного разу до першого класу приходять дiти. Я дивлюсь на них i радiю, що це моя змiна. Адже я тепер навчаюсь у педагогiчному лiцеї, до якого вступив 2007 року пiсля дев'яти класiв.
Із вдячністю згадую своїх учителiв. Першу вчительку — Тетяну Борисiвну Силку — пам'ятатиму вiчно, бо вона повела мене стежками знань ПЕРША! Пiзнiше, у середнiх i старших класах, мене навчали чудовi вчителi: iсторик — Скребець Валентина Михайлiвна, бiолог i хiмiк — Лук'яниця Наталiя Миколаївна, мовник — Ткаченко Ольга Василiвна, математик — Будник Антонiна Олексiївна, пiсняр i музикант — Давиденко Микола Iванович, фiзик — Силка Володимир Григорович, фiзкультурник — Копа Людмила Володимирiвна, учитель малювання та працi — Живодiр Олександр Дмитрович, правознавець — Бойко Лiдiя Миколаївна та iншi милi моєму серцю люди. Спасибi їм велике я кажу.
Головне, що я вирiс небайдужим до людей, природи, свiту. I завжди перед моїми очима постає куточок лiсу, якому я присвятив вiршованi рядки:
У лiсi нашому течеструмок,
Несе прозорi води.
Це — райський чарiвний куток
прекрасної природи.
Григорiй ЗИЗА,
15 рокiв, уродженець с.Курiнь
Бахмацького району, студент I курсу Чернiгiвського обласного педагогiчного лiцею.
 
StanislavДата: Четвер, 22-Лис-07, 18:58 | Повідомлення # 2
Група: Видалені





Браво! Я хоч і народжений у Києві але мої корені з Коропського району. Це найкраща земля!
 
and-74Дата: Четвер, 03-Квіт-08, 08:27 | Повідомлення # 3
Група: Читач
Повідомлень: 4
Нагороди: 0
Статус: Відпочиває
А чому про інші села ніхто не хоче писати? Невже так важко?
 
svitlanaДата: Вівторок, 03-Чер-08, 12:16 | Повідомлення # 4
Група: Читач
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Статус: Відпочиває
Шановний Andrey!
Можливо Ви можете надати конт. телефон травника Івана Просяника. Терміново потребую консультації. Підкажіть,будь-ласка.
 
ВасильДата: Середа, 04-Чер-08, 11:43 | Повідомлення # 5
Редактор
Група: Головний редактор
Повідомлень: 243
Нагороди: 7
Статус: Відпочиває
Світлані -- пишіть просто: Бахмацький район, село Курінь, Івану Просянику. Запевняю: лист дійте! Або довший шлях, але гарантованіший: пишете листа на адресу Просяника, але вкладаєте його з чистим конвертом і направляєте на "Сіверщину", а ми перешлемо Просянику. Свій лист можете якось заклеїти і запевняю -- читати про ваші болячки ми не будемо.
З повагою
Василь Чепурний, редактор "Сіверщини".
 
svitlanaДата: Понеділок, 09-Чер-08, 10:32 | Повідомлення # 6
Група: Читач
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Статус: Відпочиває
Дуже вдячна, пане Василь!
Лист обов"язково падішлю. Світлана
 
OlgaДата: Вівторок, 02-Квіт-19, 12:50 | Повідомлення # 7
Група: Читач
Повідомлень: 24
Нагороди: 0
Статус: Відпочиває
Давайте кожен напише , з якого села и чим воно відоме?
 
Форум "Сіверщини" » Історія міст і сіл Чернігівщини » Бахмацький » Моє село — найкраще
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: