- Якось на автозупинці ми підслухали розмову учнів Сосницького професійного аграрного ліцею. Дівчата розказували студенткам технікуму, як у ліцеї вираховують з стипендій за пропущені заняття. Пояснювали це так: за 1 пропущений урок із стипендії вивертають 1 гривню. Якщо за день у розкладі стоїть 8 уроків, то не дорахуєшся 8 гривень. Якщо не з’явишся на щотижневу лінійку - знімуть 5 гривень. Але той, хто має нормальну стипендію, таке собі може дозволити. Найбільший збиток від штрафів несуть учні, які живуть у гуртожитку. За повернення до нього у нетверезому стані застосовують покарання у вигляді штрафу 25 гривень, а за кожен наступний раз - 50 гривень. За зняті зі стипендії гроші ліцей, мовляв, купує сценічні костюми, посуд у їдальню, віники та інше необхідне. Вираховані “штрафи” оформлюють ... Читати далі »
Шкільні свята, а згодом будні, почались із зустрічі представників інтелігенції району в кінотеатрі ім. Довженка. Нарядні елегантні вчителі розмістились у кінозалі, куди залетіла й ластівка. Вона кружляла понад головами вчителів протягом всього спілкування з ними начальника відділу освіти Михайла Дуся. Офіціоз позасценарно скасувала настільна лампа, яка впала з трибуни, на якій розмістив свої папери Михайло Корнійович. Начальник відділу освіти зумів віджартуватись, розрядивши таким чином напружені погляди сотень учительських очей. І приємне. Методиста відділу освіти Марію Михайлівну Москаленко задарували букетами та грамотами. Бо день конференції співпав із днем її ювілею, який вона “зустріла на дві п’ятірки”, як висловився Михайло Корнійович. Оплесками і привіт ... Читати далі »
А випускного 11 класу у Великоустівській школі цьогоріч взагалі немає Хлопчик Саша Мовчан із Великого Устя, який з першого класу сидить за партою сам, вже піде до 5 класу. Він уже звик бути одним учнем на весь клас і відповідати на кожному уроці по декілька разів. А тепер у школі з’явиться ще один клас з одного учня. Цього разу вчитель Валентина Василівна Норець проводитиме уроки тільки для однієї першокласниці Ані Горбатенко. - Дівчинка нічого не втрачає. Бо вчитиметься у групі разом із четвертим класом, у якому всього два учні, - пояснює директор школи Віктор Григорович Кравченко. Віктор Григорович планує підтасувати розклад так, щоб Аня серйозні предмети вчила тоді, коли четвертаків не буде у класі. - Ті двоє учнів приходитимуть у школу на другий або т ... Читати далі »
У середу вчитель-класовод Авдіївської школи Н.В. Лазаренко проводила батьківські збори з батьками дітей, які 1 вересня йдуть у перший клас На збори прийшли не всі, оскільки батьки все ще мають проблему з медоглядом своїх дітей і возять їх до Сосниці. - Скарги на якість облуговування в Сосницькій лікарні надходили від батьків неодноразово, - каже вчитель Ніна Василівна. - Батьки аж плачуть через те, що педіатр не приймає їх, відмовляється оглянути дітей, які приїхали так далеко. На прохання мам змучених малят безрезультатними неодноразовими поїздками до Сосниці ми зверталися і до головного лікаря Олексія Пилипенка, і до начальника відділу освіти Михайла Дуся. Але, за словами батьків, потрапити на прийом все одно залишається майже неможливим. - Я возила внучку Мар ... Читати далі »
Життя склалося так, що перспективи для функціонування Синютинської ЗОШ І ст. нема, адже дітей у селі нема Є один хлопчик, якому через 2-3 роки у школу, а решта дітей - вже школярі Пекарівської школи. Заходимо із Оленою Лисанською, директором, тепер уже колишнім, школи в Синютині у двір школи: посеред розкішного парку - охайна споруда школи. Велетенські сосни - прямо на подвір’ї. Перед школою - клумба. - А цього року навіть квіти не посходили. Уявляєте? - з сумом каже Олена Михайлівна. - Природа, мабуть, відчула це наперед. З ... Читати далі »
- Чому дітям тих шкіл, де цього літа немає пришкільних таборів, наприклад, у Бондарівці, немає грошової компенсації за неоздоровлення? Вчителі Бондарівської школи. Відповідає начальник відділу освіти Михайло Дусь: - Тому що ніде в законі не вказано, що ми зобов’язані оздоровити всіх. Пришкільні табори працюють там, де є можливість. Гроші на це виділяються не з державної казни, а з місцевої. Ми зробли все, що можна було зробити. А на тих дітей, які не оздоровлюються в пришкільних таборах, кошти не виділені. І таких дітей багато.
Зате домашніх завдань у них - утричі більше Батьки Бондарівських учнів 21 травня їздили в обласне управління освіти з проханням допомогти їхнім дітям отримувати якісну освіту. Оскільки у селі діє ЗОШ І-ІІ ст., але діти в ній навчаються не в класах, а в групах, оскільки кількість дітей дуже мала - загалом у Бондарівській школі навчаються 16 учнів. А згідно Кабмінівських інструкцій навчання у групах досить обмежене - наприклад, школярі молодших класів мають займатися предметами всього 5 годин, тобто по 1 уроку на день. А програму за ... Читати далі »
В цьому році школу закінчують 267 випускників 9-х класів, 126 - 11-х класів. Претендентів на отримання медалей "За особливі успіхи у навчанні" - 9, свідоцтв з відзнакою - 19. Вживаються заходи щодо організації оздоровлення дітей та підлітків. Сплановано мережу оздоровчих закладів (17 пришкільних таборів і в них - 985 дітей), розпочато підготовку їх матеріальної бази. Відділом освіти розроблено проект мережі шкіл на 2008-2009 навчальний рік, яким передбачено закриття Синютинської ЗОШ І ступеня в зв'язку з відсутністю контингенту учнів, проблематичним залишається існування Бондарівської ЗОШ І-ІІ ступенів. При цьому середня наповнюваність класів знизиться до 13,0 (13,7) учня, очікується зменшення кількості учнів в школах району до 1987 (2058). Кількість класів-комп ... Читати далі »
 П’ять обласних конкурсів за 2 місяці - це немало, вважає директор дитячої музичної школи Аліна Борисівна Пода. А набір грамот за призові місця - це свідчення майстерного володіння музичними інструментами та голосами дітей. Бо високі оцінки дітям ставило журі, у складі якого були заслужені артисти України, народні артисти, викладачі музичних шкіл та училищ. - 12 березня в Чернігові проходив обласний конкурс виконавців на музичних інструментах, вокалу і ансамблів шкіл естетичного виховання, - розповідає директор музичної школи Аліна Борисівна. - П ... Читати далі »
7 травня відбувалося тестування випускників шкіл з третього предмета – історії України. В області знаходилося 12 пунктів тестування. 38 чоловік Сосницького району, в тому числі 25 школярів, які зареєструвались, мали їхати до пункту тестування в Мену. А два попередні оцінювання проходили на базі Сосницької гімназії. У відділі освіти повідомили, що вже на другий тест не з’явились 33 вступники із 236 зареєстрованих учасників тестування Сосницького та Коропського районів і Сосницького технікуму. Більшість із тих, хто не з’явилися, - студенти технікуму. Ймовірно, вони не захотіли продовжувати участь у тестуваннях після спроби в укр.мові. До речі, на першому тестуванні студентку технікуму, жительку Волинки, яка під час тестування покинула приміщення пункту тестування ... Читати далі »
|